Szampon rypacz
fot. Pixabay

Szampon rypacz ostatnio stał się hitem, a wszystko za sprawą popularnych blogerek urodowych. To one rozpropagowały na nowo ten produkt, choć w świadomości konsumentów był od lat, ale nie pojawiał się pod taką nazwą. O co więc chodzi? Czym ten szampon różni się od innych i kto go może stosować?

Spis Treści

Szampon rypacz – co to jest?

Na pewno wiesz, że szampony się od siebie różnią i faktycznie ich każdy z nich może mieć inne zastosowanie. Jedne będą silnie nawilżające, drugie oczyszczające, a trzecie regenerujące. Do której z tych grup zalicza się rypacz? Nazwa już może co nieco zdradzać. Taki kosmetyk jest silnie oczyszczający i z całą pewnością nie nadaje się do codziennego stosowania, ponieważ może być za mocny dla delikatnej struktury włosów.

Kiedy sięgać po „rypacza”?

Jak już ustaliliśmy, na pewno nie warto z niego korzystać na co dzień. Sprawdzi się w pielęgnacji włosów np. przed farbowaniem, henną lub gdy masz naprawdę mocno zabrudzone włosy. W pozostałych przypadkach sięgaj po szampon łagodny. Niektóre panie decydują się na mycie włosów rypaczem dwa razy w tygodniu, ale robią tak tylko wtedy, gdy na co dzień korzystają z lakieru do włosów czy pianek. Podsumowując, dla kogo taki szampon?

  1. dla osoby, której włosy bardzo szybko się przetłuszczają
  2. dla osób, które planują farbowanie włosów
  3. gdy nie walczysz z łupieżem
  4. regularnie używasz ciężkich produktów do stylizacji
czarno-białe zdjęcie blondynki z włosami rozwianymi włosami na twarzy
fot. Pixabay

Czy można stosować szampon rypacz na co dzień?

Nie zaleca się takiego zabiegu, ale jeśli czujesz taką potrzebę i widzisz, że Twoim włosom to faktycznie służy, można się nad tym zastanowić, ale tylko pod jednym warunkiem. Najlepiej byłoby wprowadzić wówczas metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka), która sprawi, że włosy będą nie tylko odpowiednio oczyszczone, ale także nawilżone. Jak myć włosy takim produktem? Nie różni się to w żaden sposób od tego, jak wykonujesz tę czynność za pomocą innych szamponów.

Warto wiedzieć, że po użyciu rypacza włosy są w dotyku bardzo szorstkie i zaleca się wręcz zadbanie o nie pod kątem nawilżenia. Łuski we włosach są po nim otwarte, dlatego gdy się je dotyka, można mieć wrażenie, że są „tępe”. Konieczne jest zastosowanie odżywki, metody OMO lub olejowania włosów. Na sam koniec pielęgnacji możesz wetrzeć w końcówki delikatnie serum z silikonem.

Ile trzeba wydać na rypacza?

Taki produkt znajdziesz w każdym przedziale cenowym, ale zachęcam do zakupu tanich kosmetyków z dobrym składem, które mogą być dobrem luksusowym dla Twoich włosów tak samo jak szampony z wyższej półki. Grunt to czytać skład i wiedzieć, czego się konkretnie poszukuje.

kobieta z różowymi, rozwianymi włosami
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here