makijaż na Halloween
fot. pexels

Makijaż na Halloween wcale nie musi oznaczać, że napotkani na ulicy przechodnie na Twój widok będą przebiegać na drugą stronę. Oczywiście możesz wybrać make-up, w którym będziesz przypominać zombie, kościotrupa lub gnijącą pannę młodą, ale możesz także postawić na rozwiązanie glamour. Na co dzień nie masz takiej okazji, aby pomalować się w taki sposób, więc warto skorzystać z takiej możliwości i nieco zaszaleć. Nie bój się także eksperymentować. Być może dzięki temu odkryjesz w sobie ukryty talent?!

Spis Treści

Zabawę czas zacząć! Czy kupować kosmetyki do charakteryzacji?

Nie ma takiej potrzeby, jeśli wiesz, że nie będziesz z nich później korzystać. Tanie kosmetyki z drogeryjnych półek w zupełności wystarczą. Dzięki wersji bardziej ekonomicznej wyczarujesz makijaż na zabawę w stylu Halloween, ale i skorzystasz z nich na co dzień. Nie przepłacaj, jeśli nie ma takiej potrzeby 😊

Makijaż na Halloween – co jest na czasie?

W sieci znajdziesz setki inspiracji! W ciągu zaledwie kilku godzin możesz zamienić się w seksowną wampirzycę, strasznego kościotrupa, czaszkę Santa Muerte lub upiorną lalkę Annabelle. My chcemy się podzielić z Tobą makijażem, który wykonasz naprawdę szybko i sprawdzi się w sytuacji, gdy masz tylko pół godziny na przygotowania! Najprościej będzie wykonać postać przypominającą kościotrupa.

  • Wyciśnij podkład np. na talerzyk i wymieszaj go z białym cieniem do powiek. Mieszankę nałóż na całą twarz
  • Czarny cień posłuży Cię do zamalowania oczu – aż po brwi! Ponadto nałóż go na czubek nosa
  • Musisz mieć naprawdę sporo czarnego cienia do powiek, ponieważ posłuży Ci on także do „poszerzenia” uśmiechu
  • Zęby namalujesz białym eyelinerem w połączeniu z białym cieniem
  • Kościotrupy są bardzo chude, dlatego musisz zadbać o dobre konturowanie twarzy – zamiast bronzera użyj ponownie czarnego cienia
  • O takie dzieło w czasie imprezy trzeba dbać, aby się nie zniszczyło. Jak utrwalić makijaż? Skorzystaj ze specjalnego fixera, który scali całość. Voila!
kobieta z połową umalowanej twarzy trzyma w dłoniach białą kulę
fot. pexels

Make-up w wersji glamour?

Nie musisz nakładać na twarz białej farbki i zamieniać się w kościotrupa. Możesz wykonać makijaż wieczorowy w nieco odmienionej wersji, skupiając się na jednym mocniejszym akcencie. Mogą to być na przykład czarne usta, a do tego tylko tusz do rzęs na oku. Niektóre panie tego dnia stawiają na smokey eyes w mocnym wydaniu i nie boją się długich, sztucznych rzęs – niekiedy z kolorowym akcentami. W innej wersji może to być makijaż, w którym głównym akcentem będzie błysk. Rozświetlacz nałóż nie tylko na policzki! Pójdź krok dalej i zafunduj sobie go na powiekach, skroniach, dekolcie i łuku kupidyna. Halloween jest dniem, kiedy możesz zaszaleć z makijażem niekoniecznie zamieniając się w zombie lub kościotrupa. Na koniec, niezależnie od tego jak dobra była zabawa, zawsze wykonuj demakijaż twarzy i oczu!

mocny makijaż w stylu Halloween przypominający kościotrupa
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here