konturowanie twarzy
fot. needpix

Konturowanie twarzy z pozoru wydaje się bardzo łatwą czynnością, ale niestety trzeba mieć choć w minimalnym stopniu wiedzę na temat tego, jakich produktów użyć, aby… nie zrobić sobie krzywdy! Powinnaś wiedzieć, które miejsca chcesz ukryć, a które chcesz podkreślić. Zaciekawiona? No to zaczynamy!

Spis Treści

Po co jest konturowanie twarzy?


Dzięki tej technicy wymodelujesz twarz i sprawisz, że będzie wyglądać szczuplej. Trzeba jednak uważać i dobierać odpowiednie kosmetyki, pędzle do makijażu i gąbkę do makijażu, ponieważ w tym przypadku każdy detal ma znaczenie! Te triki makijażowe idealnie sprawdzą się w czasie wielkiego wyjścia, ale śmiało można stosować je także na co dzień, aby osiągnąć naturalny look.

Jakie produkty będziesz potrzebować?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z konturowaniem twarzy, nie musisz od razu zaopatrywać się w cały sklep. Wystarczy, że kupisz trzy podstawowe kosmetyki:

Zanim przejdziesz do następnego kroku, musisz dobrać odpowiednie kolory wspomnianych produktów. Jeśli masz jasną karnację, nie stawiaj na ciemne róże i mocne bronzery. To, do jakiego typu urody należysz, jest także bardzo ważne. Pamiętaj, że nie chcesz wyglądać karykaturalnie, a powinno zależeć Ci raczej na naturalnym efekcie.

róż i rozświetlacz
fot. needpix

Konturowanie twarzy – od czego zacząć?

Zanim przejdziesz w ogóle do wykonywania makijażu, nie zapominaj o pielęgnacji twarzy. Nawilżanie skóry to podstawa, której absolutnie nie możesz ominąć! Gdy Twoja skóra będzie gotowa, nałóż podkład tak jak zwykle (swoją drogą… wiesz, jak dobrać podkład?), ukryj niedoskonałości za pomocą korektora i… możesz przejść do konturowania.

Zasady

Jest kilka zasad, dzięki którym cały proces konturowania twarzy będzie o niebo prostszy.

  • Ukrywanie i uwypuklanie. Jeśli chcesz coś ukryć, np. nie podoba Ci się nos i chcesz go wyszczuplisz, używasz do tego bronzera – podobnie z policzkami lub drugim podbródkiem. Jeśli natomiast chcesz coś uwydatnić, użyj do tego rozświetlacza – najczęściej panie nakładają go na łuk kupidyna, na szczyt nosa, na kości policzkowe i w wewnętrzny kącik oczu
  • Kształt twarzy. On także ma znaczenie, ponieważ kluczowe jest, aby nie podkreślać tego, co według Ciebie jest Twoją malutką wadą
  • Odpowiednia okazja. Wiadomo, że nie w każdej sytuacji takie modelowanie twarzy się sprawdzi. Swoimi prawami rządzi się makijaż ślubny czy też makijaż wieczorowy, ponieważ z reguły muszą one być mocniejsze, aby były widoczne na zdjęciach. Na rozmowę w sprawie pracy nie stawiaj na takie rozwiązanie. Najlepiej sprawdzi się makijaż nude bez szalonej czerwonej szminki
dziewczyna w mocnym makijażu
fot. commons.wikimedia

Warto nadmienić, że do konturowania możesz użyć tanich kosmetyków, które coraz częściej nie odbiegają jakością od swoich droższych kolegów. To także bardzo dobra okazja do tego, aby poćwiczyć modelowanie twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here