rozświetlacz
fot. commons.wikimedia.org

Rozświetlacz jest takim kosmetykiem, który trzeba stosować z umiarem. Jeśli użyjesz go za dużo, możesz sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać na… spoconą lub mokrą. Do tego zbyt duża ilość produktu podkreśli niedoskonałości skóry. Zatem jak się do tego zabrać? Nie zrażaj się! Jest wiele sposób na to, aby odpowiednio użyć rozświetlacza ☀

Spis Treści

Jaki efekt dzięki niemu się osiąga?

Przede wszystkim podkreśla się naturalny look i sprawia, że twarz wygląda na świeżą i wypoczętą. Użyty np. w wewnętrznym kąciku oczu może także jeszcze bardziej „otworzyć” spojrzenie. Z kolei, gdy nałożysz go na dekolt i ramiona, jesteś gotowa na wielkie wyjście!

Rozświetlacz rozświetlaczowi nierówny

Ten produkt może występować zarówno w kamieniu, ale także w płynie, musie lub kremie. To, jakiego użyjesz, tak naprawdę zależy od Twoich preferencji i od tego, co Ci się podoba najbardziej. Pamiętaj jednak także o tym, do jakiego typu urody należysz, ponieważ na podstawie tego dobierzesz odpowiedni odcień rozświetlacza. Jeśli masz alabastrową cerę, nie dobieraj pod żadnym pozorem kosmetyku, który ma brzoskwiniowy odcień. Najlepiej sprawdzą się rozświetlacze w chłodnych odcieniach, zbliżonych do różu. Jeśli masz ciemniejszą karnację, z powodzeniem możesz sięgnąć po produkty, których nie może używać osoba o jasnym odcieniu skóry.

Czy można używać rozświetlacza w ciągu dnia?

Oczywiście możesz o nim pamiętać, gdy będziesz zastanawiać się nad tym, jak się malować na co dzień, ale musisz pamiętać o umiarze! Gdy słońce będzie oświetlać Twoją twarz, produkt będzie wydawał się jeszcze bardziej intensywny, dlatego lepiej nie przesadzać i zostawić sobie takie szaleństwo na inną okazję – być może na makijaż wieczorowy, makijaż ślubny lub makijaż na studniówkę.

pędzle do makijażu
fot. piqsels

Sam rozświetlacz i podkład?

Nie, absolutnie tego nie rób! Będzie to wyglądać niekorzystnie. Jeśli decydujesz się na rozświetlenie Twoich kości policzkowych, szczytu nosa, łuku kupidyna czy wewnętrznego kącika oka, nie możesz zapomnieć także o pozostałych dwóch produktach, z którymi dzisiejszy bohater bardzo się lubi. O czym mowa? O różu do policzków i bronzerze, dzięki któremu zrobisz konturowanie twarzy.

Kiedy nie stosować rozświetlacza?

Z całą pewnością odpuść sobie go, gdy wybierasz się na rozmowę w sprawie pracy. Nie będziesz wyglądać profesjonalnie, a Twój pracodawca niestety może potraktować Cię niepoważnie. Postaw wtedy na makijaż nude i manicure nude, które w takich sytuacjach sprawdza się najlepiej. Użyj tuszu do rzęs, wyrównaj koloryt twarzy za pomocą odpowiednio dobranego podkładu i użyj delikatnie różu. Nie zapomnij także stosownie się ubrać – najlepiej sprawdza się biała damska koszula lub damski garnitur.

kosmetyku do makijażu ułożone na podłodze
fot. piqsels

Używacie rozświetlacza na co dzień?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here