manicure hybrydowy w ciąży
fot. pxhere

Manicure hybrydowy w ciąży to temat setki razy poruszany wśród przyszłych mam. Wiele z nich po prostu martwi się o zdrowie swoje i dziecko, co oczywiście jest zrozumiałe. Jak w takim razie jest z tym lakierem hybrydowym? Czy ciężarna kobieta ma rezygnować z zadbanych dłoni, które do tej pory były dla niej ważnym elementem dbania o urodę? Jak podejść do tego tematu? Dziś obalamy niektóre mity i przedstawimy Wam fakty. Strach często ma tylko wielkie oczy 😊

Spis Treści

Ogólne przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego

Oczywiście to też nie jest tak, że każda kobieta może mieć w ten sposób pomalowane paznokcie. Dlaczego? Wiele zależy od tego, w jakiej kondycji są dłonie. Jeśli masz grzybicę, drożdżycę, stany ropne lub alergię, nie możesz wykonać takiego zabiegu. Przede wszystkim najpierw powinnaś pójść do dermatologa, który doradzi Ci i z całą pewnością przepisze leki. Następnie powinnaś zadbać o prawidłową pielęgnację dłoni w domu. Na dalszy plan zejdzie wybieranie modnych wzorów paznokci. Zdrowie przede wszystkim! Jeśli po kuracji będziesz miała pewność, że wszystko jest w porządku, możesz zająć się malowaniem paznokci.

beżowe paznokcie krótkie na tle beżowej sukienki
fot. piqsels

Manicure hybrydowy w ciąży zakazany?

Teorii na temat tego zagadnienia jest naprawdę cała masa. Ogólnie rzecz biorąc, kobieta w ciąży może malować paznokcie lakierem hybrydowym, ale… jest kilka wyjątków. Jeden z nich już wspomnieliśmy na początku. Grzybica, stany zapalne, alergia i drożdżyca dyskwalifikują od razu. Ponadto lepiej nie malować paznokci produktami, w których znajduje się formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu (DBP). Są to substancje chemiczne, które są szkodliwe dla zdrowia. Poza tymi wyjątkami nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania manicure hybrydowego w ciąży. Być może dla niektórych jest to sposób na relaks i zaliczają to do domowego SPA. To dobra wiadomość dla wszystkich tych pań, które uwielbiają malować paznokcie i wiedzą, jak zrobić manicure hybrydowy.

A co z żelami i akrylami?

W tym przypadku nie ma mowy o przedłużaniu paznokci! W obu wymienionych produktach znajdują się szkodliwe substancje chemiczne, które nie wpływają dobrze na stan zdrowia matki i dziecka. To jednak nie powinien być powód do zmartwień, ponieważ manicure hybrydowy 2020 ma wiele ciekawych trendów – nawet na krótkie paznokcie.

Należy przy okazji pamiętać, że stan błogosławiony rządzi się swoimi prawami i za każdym razem, gdy będziesz chciała kontynuować swoją urodową rutynę, dowiedz się, jak dbać o siebie w ciąży. Dziś zweryfikowaliśmy kwestię malowania paznokci lakierem hybrydowym, ale pamiętaj, że jest wiele innych zabiegów, których mimo wszystko nie można wykonywać w ciąży.

czerwone krótkie paznokcie na tle jasnej sukienki
fot. pikist

Masz swoje sposoby na bycie zadbaną w czasie ciąży? Co lubisz robić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here