jak zrobić manicure hybrydowy
fot. pikrepo

Jak zrobić manicure hybrydowy w domowym zaciszu? Na początek musisz uzbroić się nie tylko w odpowiednie przyrządy, ale też odrobinę cierpliwości. Nikt nie mówił, że początki są łatwe, ale pomyśl sobie, jaką będziesz mieć satysfakcję, gdy zrobisz coś samodzielnie. Takie chwile dla siebie możesz zaliczyć do domowego SPA. Czyż to nie jest genialny pomysł?!

Spis Treści

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Oczywiście należy pamiętać o tym, aby nie uszkodzić sobie płytki paznokci i zająć się ozdabianiem paznokci po wcześniejszej konsultacji ze specjalistką w tym fachu. Niniejszy poradnik możesz sobie zapisać, skopiować lub wydrukować i wracać do niego, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Niezbędne także do wykonania prawidłowego manicure hybrydowego jest posiadanie odpowiednich akcesoriów i urządzeń. Co jest niezbędne?

 • lampa UV
 • odtłuszczacz
 • pilnik
 • blok polerski
 • baza
 • top
 • lakier hybrydowy
 • oliwka do skórek
 • waciki bezpyłowe
kobieta z szaro-różowym manicure trzyma kubek kawy
fot. pikrepo

Jak zrobić manicure hybrydowy, czyli od czego zacząć?

Zanim rozpoczniesz malowanie paznokci, zajmij się tym, aby wybrać kształt paznokci. Jeśli już będziesz zdecydowana, po prostu za pomocą pilniczka nadaj odpowiedni kształt paznokciom. Nasza porada przed malowanie: jeśli czeka Cię wielkie wyjście np. chcesz sama wykonać sobie manicure ślubny, ale wiesz, że nie masz jeszcze wprawy, lepiej się wstrzymać i oddać w ręce (nomen omen!) specjalisty. Biały manicure lub manicure nude, który najczęściej panny młode wybierają w ten wyjątkowy dzień, wcale nie jest tak prosty do wykonania, jakby mogło się wydawać.

Krok po kroku

 1. Nadaj kształt paznokciom, odsuń skórki i wytnij, jeśli preferujesz taką metodę pielęgnacji dłoni w domu. Zadbane dłonie to podstawa!
 2. Za pomocą pilniczka polerskiego musisz zmatowić płytkę
 3. Za pomocą wacika bezpyłowego przetrzyj płytkę odtłuszczaczem. Jeśli Twoja płytka jest tłusta i problematyczna, możesz użyć po tej czynności primera. Od tego momentu nie dotykaj absolutnie paznokci!
 4. Gdy primer lub odtłuszczacz wyschną, nałóż dokładnie cienką warstwę bazy, po czym włóż dłoń do lampy. To, na jak długo ją włożysz, wszystko zależy od tego, jakie parametry ma Twoje urządzenie
 5. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego – w zależności oczywiście od tego, co Ci się podoba 😉 Warstwa powinna być cienka! Nie dotykaj skórek i maluj paznokcie uważnie. Jeśli nie wiesz, jaki odcień wybrać, możesz zainspirować się aktualnymi trendami. Manicure hybrydowy 2020 to przede wszystkim pastelowy french manicure, ale możesz także sięgnąć po modne wzory paznokci – geometria, kwiaty i cętki? Czemu nie?! Musisz także brać pod uwagę to, czym na co dzień się zajmujesz. Jeśli jesteś uczennicą, pamiętaj, że manicure do szkoły nie bazuje na odblaskowych kolorach. Zdecyduj się raczej na naturalny look, co zresztą dotyczy także makijażu. Jeśli pracujesz na odpowiedzialnym stanowisku, gdzie schludny wygląd ma znaczenie, nie maluj paznokci na mocne odcienie. Dress code obowiązuje także w tej sferze. Wiele sprzecznych opinii także pojawia się wokół manicure hybrydowego w ciąży. Jeśli nie masz pewności nie masz zaufania do treści, które pojawiają się w sieci, najlepiej zapytać o zdanie lekarza i sprawdzonej stylistki paznokci.
 6. Po pierwszej warstwie lakieru, którą utwardzisz w lampie, czas na drugą warstwę, którą także się utwardza
 7. Na koniec pomaluj paznokcie topem i utwardź je w lampie. Nie zapomnij o końcówkach paznokci – one też powinny być zabezpieczone.
 8. Za pomocą wacika bezpyłowego przemyj paznokcie, a na skórki wsmaruj oliwkę.
dłoń z paznokciami pomalowanymi na biało trzyma kulę
fot. pikrepo

Jak długo utrzymuje się lakier hybrydowy? Wszystko zależy od wykonania, od produktów, których użyłaś i od tego, jak szybko rosną Ci paznokcie. Jeśli zauważysz już znaczący odrost, możesz uzupełnić kolor lub pozbyć się starego manicure. Jak zdjąć hybrydę? O to najlepiej zapytać zaufaną stylistkę, która doradzi Ci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here