Maseczka z aspiryny
fot. Pixabay

Maseczka z aspiryny to genialny sposób na skuteczną walkę z przebarwieniami i trądzikiem. Choć może brzmieć to niekonwencjonalnie, warto próbować, aby walczyć o lepsze jutro dla swojej cery. W jaki sposób działa jeszcze aspiryna? Jak często można stosować ją na twarz? Zdradzamy przepis na promienną cerę!

Spis Treści

Jak aspiryna działa na skórę?

Sami przyznacie, że brzmi to dość dziwnie. Czy ktokolwiek z Was wcześniej słyszał o tym, aby z tego leku wykonywać kosmetyki DIY, które są skuteczne i faktycznie pomagają w walce z niedoskonałościami? Choć ciężko uwierzyć w moc tego produktu, zapewniamy, że efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania, a pielęgnacja twarzy dzięki tej maseczce wkroczy na zupełnie nowy poziom. Jest poniekąd dobrem luksusowym, który regularnie powinna sobie fundować każda z nas.

Aspiryna ma także właściwości ściągające, oczyszczające i wysuszające, dlatego szczególnie mocno poleca się ją osobom z trądzikiem i wypryskami. Jeśli nie masz niedoskonałości na całej twarzy, bez problemu możesz stosować maseczkę tylko punktowo. Wiele mówi się także o aspirynie w kontekście zbawiennego działania na zaskórniki. Czarne, małe kropeczki, które najczęściej znajdują się na nosie i brodzie, są ciężkie do zwalczenia. Kwas acetylosalicylowy, czyli aspiryna, skutecznie z nimi walczy! Nie tylko je wybiela, ale także zmniejsza. Naprzemiennie możesz stosować maseczkę z delikatnym peelingiem tak jak w przypadku sody oczyszczonej.

kobieta w spiętych włosach trzyma się za głowę
fot. Pixabay

Maseczka z aspiryny – jak ją wykonać?

Składniki:

  • 3-4 tabletki aspiryny*
  • 1-2 łyżeczki wody

Wykonanie:

  • Tabletki wrzuć do naczynia, dodaj do nich wodę
  • Pozostaw je na kilka minut tak, aby wchłonęły wodę i stały się pulchne
  • Po czasie dokładnie rozetrzyj aspirynę. Jeśli widzisz, że konsystencja jest zbyt sztywna, dodaj odrobinę wody
  • Nałóż mieszankę na twarz
  • Odczekaj 15 minut
  • Zmyj dokładnie letnią wodą

*Warto pamiętać o tym, że jedna tabletka Aspirin firmy Bayer zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Jeśli natomiast chcesz skorzystać z Polopiryny S, która ma tylko 300 mg aktywnej substancji, musisz do maseczki użyć większej ilości tabletek (5-7). Na każdym opakowaniu leku znajduje się informacja o tym, ile mg ma każda tabletka. Maseczkę z aspiryny stosuj nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

zbliżenie na smutną kobiecą twarz w spiętych włosach bez makijażu
fot. Pixabay

Warto także skorzystać z innych domowych maseczek na twarz, które mają zbawienne działania. Szczególnie mocno polecamy maseczkę z drożdży, maseczkę z awokado, a także maseczkę z sody oczyszczonej i maseczkę z kurkumy. Jak sama widzisz, pielęgnacja w domu wcale nie musi być nudna 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here