Czy warto szczotkować ciało na sucho?
fot. Karolina Grabowska/Pexels

Czy warto szczotkować ciało na sucho? To jedno z tych pytań, które ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność, a wszystko za sprawą specjalnej szczotki z włosiem. Wiele mówi się o tym, że ta czynność przynosi zadowalające rezultaty w walce z cellulitem. Czy tak faktycznie jest?

Spis Treści

Jak wykonać szczotkowanie?

Szczotkowanie na sucho jest szalenie proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych ruchów i tajemnej wiedzy. Najważniejsze jest to, abyś wiedziała, że jakikolwiek ruch, który wykonasz, musisz zrobić od dołu w kierunku serca. Najpierw zaczyna się od stóp, przechodzi przez nogi i kończy na dekolcie. Nie musisz trzeć mocno – nie na tym polega prawidłowa pielęgnacja ciała za pomocą szczotki. Szczególnie mocno warto skupić się na udach, ponieważ szczotka jest kapitalnym produktem na cellulit. Regularne stosowanie powoduje nie tylko zmniejszenie szorstkości skóry, ale sprawie, że jest ona bardziej jędrna i pozbawiona cellulitu.

Warto podkreślić, że delikatniejsze masowanie powinnaś wykonać w okolicy brzucha i biustu. Na więcej możesz sobie pozwolić, masując uda i pośladki (świetnie działa na krosty na pośladkach). Szczotkowanie biustu przynosi spektakularne efekty, jeśli jest wykonywane regularnie. Wiele daje także korzystanie z masażu bańką chińską oraz body wrapping w domu.

szczotka i masażer do działa wiszą na drewnianym wieszaku na białej ścianie
fot. Karolina Grabowska/Pexels

Czy warto szczotkować ciało na sucho?

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ten sposób dbania o skórę. Dzięki niemu poprawisz ruch limfy w organizmie, a co za tym idzie, zadbasz o oczyszczanie ciała z nadmiaru toksyn.

Ponadto szczotkowanie złuszcza martwy naskórek. Ciało jest gładkie, jędrniejsze i lepiej wchłonie balsamy czy masła, które będziesz nanosić na skórę. Wspominaliśmy już o tym, że skutecznie walczy z cellulitem, ale także pomaga w pozbyciu się rozstępów. Skóra staje się zdecydowanie bardziej elastyczna i w pewien sposób robi się odporna na rozciąganie.

Wiele pań ceni sobie także szczotkowanie na sucho, ponieważ niweluje wrastające włoski po goleniu. Z reguły zaleca się stosowanie masażu szczotką rankiem, aby energicznie zacząć dzień lub 4 godziny przed snem. Wystarczy już pięć minut dziennie, aby szybko zobaczyć pierwsze efekty. Nie zapominaj także o tym, że ważne po tego typu zabiegach jest odpowiednie nawilżanie skóry.

świeczka na małym talerzyku obok drewnianego grzebienie i małego woreczka
fot. Pexels

Jakie są przeciwskazania do szczotkowania na sucho?

Oczywiście nie należy wykonywać szczotkowania na otwarte rany, gojące się blizny, trądzik, łuszczycę i podrażnienia. Omijać należy także pieprzyki. Nie zaleca się także szczotkowania na sucho, gdy ma się żylaki i pękające naczynka. Jeśli przed szczotkowaniem ich nie miałaś i pojawiły się po użyciu szczotki, przerwij masowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here