maseczka z kurkumy
fot. Pixabay

Maseczka z kurkumy od lat święci triumfy. Cenią sobie ją zwłaszcza te osoby, które walczą z trądzikiem i przebarwieniami. Wykonanie jej jest banalnie proste i sprawi, że cera będzie bardziej promienna, a przy okazji wyrówna się jej koloryt. Ma także działanie antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego cenią ją sobie osoby, które walczą z niedoskonałościami na skórze.

Spis Treści

Jakie właściwości ma kurkuma?

Kurkuma od wieków jest stosowana do tworzenia kosmetyków DIY, choć wtedy jeszcze nie znano rozwinięcie tego skrótu. Kobiety korzystały z niej, aby rozjaśnić skórę i walczyć z trądzikiem i niedoskonałościami. Ponadto ma działanie antybakteryjne, kojące, a także delikatnie złuszczające. Wiele mówi się także o tym, jak dobrze działa na zmarszczki. Po regularnym stosowaniu tej maseczki wyraźnie widać poprawę w napięciu skóry. Kurkumę stosuje się także przy oparzeniach skóry – przyspiesza wówczas gojenie się ran i łagodzi ból.

kurkuma w proszku leży na białym blacie obok przekrojonej kurkumy
fot. Pixabay

Maseczka z kurkumy – jak ją wykonać?

Jak wszystkie domowe maseczki, ta także jest prosta do wykonania. Gdy wprowadzisz ją do swojej pielęgnacji w domu i zobaczysz, jakie efekty przynosi, nie będziesz chciała z niej zrezygnować, a domowe SPA z jej udziałem, będzie dla Ciebie rytuałem.

Składniki:

  • miód – 1 łyżeczka
  • kurkuma – 1 łyżeczka
  • jogurt naturalny – 1 łyżeczka

Wykonanie:

  • Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą dokładnie w miseczce
  • Kluczowe jest to, aby konsystencja maseczki nie była zbyt płynna. Jeśli zauważysz, że jest zbyt wodnista, możesz dodać więcej miodu, a mniej jogurtu
  • Maseczkę nałóż równomiernie na twarzy, szyi i dekolcie
  • Po 15-20 minutach spłucz całość zimną wodą

Maseczkę można wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Zaprzestań jej używania, jeśli zauważysz podrażnienie.

zbliżenie na kurkumę w proszku, która znajduje się w białym naczyniu
fot. Pixabay

Działania niepożądane maseczki z kurkumy

Większość z Was na pewno wie, że kurkuma jest barwiąca. Niestety nie pozbędziesz się efektu żółtej skóry, stosując tylko samą wodę. Najlepiej maseczkę wykonać na noc, gdy wiesz, że nie będziesz już nigdzie wychodzić. Po jej ściągnięciu umyj twarz delikatnym żelem. Stonizuj buzię i wykonaj pielęgnację twarzy taką, jak wykonujesz co wieczór. Rano także nie pomijaj żadnej czynności. Po porannym umyciu twarzy, ponownym stonizwowaniu i nałożeniu kremu z SPF nie powinno być śladu po żółtej powłoce.

Niestety kurkuma może także w niektórych przypadkach doprowadzić do podrażnienia skóry, dlatego jeśli wiesz, że posiadasz wrażliwą cerę, lepiej nie decyduj się na maseczkę z kurkumy. Zamiast tego sięgnij np. po maseczkę z awokado, maseczkę z jabłka czy maseczkę z banana. Domowe maseczki na twarz działają i przynoszą efekty, ale trzeba wiedzieć, jak je odpowiednio stosować i do jakiej skóry sprawdzą się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here