pisanki wielkanocne
fot. pixabay

Pisanki wielkanocne – ciężko sobie wyobrazić, że mogłoby ich zabraknąć na stole wielkanocnym, tuż obok potraw wielkanocnych i dekoracji wielkanocnych. To nieodzowny element, który należy do tradycji wielkanocnych. Wykonanie takich pisanek to także świetna okazja do tego, aby spędzić miło i kreatywnie czas ze swoimi dziećmi. Wielkanoc 2020 pod tym względem będzie szczególna, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa nie możemy celebrować tak tych dni, jakbyśmy tego oczekiwali, dlatego cieszmy się z małych rzeczy.

Spis Treści

Pisanki wielkanocne – idealnie nieidealne!

Najpiękniejsze w całym procesie tworzenia takich wielkanocnych ozdób diy jest wykorzystywanie rzeczy, które ma się już w domu i sięganie tylko po kreatywne rozwiązania. Nie idź na łatwiznę! Pokaż dziecku, że lubisz stawiać czoła wyzwaniom i chętnie zrobisz coś wyjątkowego. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim nie zrażaj się, przejrzyj w sieci inspiracje i działaj!

jajka wielkanocne pomalowane na niebiesko w białym koszyku
fot. pixabay

Pisanki wielkanocne – 5 ciekawych propozycji

Pisanki mogą być także idealnym pomysłem na tanie prezenty świąteczne, do tego jeszcze świąteczna kartka DIY z dołączonymi śmiesznymi wierszykami świątecznymi i voila! Zanim jednak będziesz mogła cieszyć się z efektu, czas zabrać się do pracy. Jak można ozdobić jajka?

  1. Flamastry w ruch! To bardzo łatwy i szybki sposób na to, aby ozdobić jajka. Możesz go wykorzystać, jeśli naprawdę nie masz czasu na nic innego albo nie chcesz, żeby Twoje dziecko zamieniło pokój w armagedon 🤣
  2. Skrobanie – dla wytrwałych. To sposób, który nie jest przeznaczony dla dzieci, a raczej dla znerwicowanych dorosłych 😁, którzy chcieliby się odprężyć. Wykonanie takiej pisanki jest pracochłonne, ale efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Zanim dojdzie do tego, że za pomocą igły będziesz wyskrobywać wzorek w jajku, ugotuj je w barwniku. Dopiero po tej czynności możesz działać
  3. Wosk i barwnik. Niecodzienny sposób, który może być wykonany tylko pod kontrolą osoby dorosłej. Na jajko wylejcie gorący wosk – mogą to być surrealistyczne wzory lub konkretny wzór. Następnie zanurzcie jajka w barwniku, a po wyciągnięciu ściągnijcie wosk
  4. Wyklejanka. To opcja dla tych, którzy lubią wycinać, a później malutkie elementy przyklejać na małe jajka. Jednym słowem – do tego zadania potrzeba osoby, która szybko się nie denerwuje i ma dużo cierpliwości. Mniejsze dzieci mogą wyklejać jajka wzorami związanymi z Wielkanocą, a starsze mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Pisanki wyklejone tekstem z gazety. Czemu nie?!
  5. Użycie farb. Do realizacji tego „projektu” sprawdzą się farbki akrylowe lub takie do szkła. Bardzo ładnie będą wyglądać wzory geometryczne, ale także te związane stricte z okresem świąt.

To, jak ozdobisz jajka, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie daj sobie wmówić, że trendy i moda są najważniejsze. Jeśli uznasz, że w dekoracji Twojego domu brakuje pisanek w kropki, to chwyć za marker i narysuj je na jajku!

kolorowe pisanki
fot. pixabay

Jakie pisanki wielkanocne maluje się u Ciebie w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here