śmieszne wierszyki świąteczne
fot. pexels

Śmieszne wierszyki świąteczne sprawdzą się, gdy nie masz pomysłu, jakie życzenia napisać swoim znajomym. Nie chcesz, aby wyszło poważnie i sztywno? Zainteresuj się tym zabawnym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak o zasadach savoir-vivre – nie powinno się przekraczać pewnych granic.

Spis Treści

Komu można wysłać śmieszne wierszyki świąteczne?

Zasada jest generalnie prosta: nie decyduj się na to, aby wysłać je komuś, z kim nie masz zbyt zażyłych relacji. Starasz się o to, aby rodzice Twojej dziewczyny Cię polubili? Lepiej nie przekraczać pewnych granic, a życzenia przekazać osobiście. Kogo jeszcze lepiej omijać w takiej sytuacji? Na pewno nie wysyłaj takich wierszyków szefowi. Poza tym staraj się też nie pisać w takim tonie do osób, które w danym momencie przeżywają jakiś smutek i nie jest im do śmiechu.

kartki świąteczne
fot. pixabay

Śmieszne wierszyki świąteczne – jest w czym wybierać

Ta forma sprawdzi się, gdy będziesz chciał napisać do kogoś, kto zna Twoje poczucie humoru i nie obrazi się. Napisz wierszyki w SMS-ie lub na kartce i potraktuj je jako krótkie życzenia bożonarodzeniowe. Jeśli chcesz, aby całość była bardziej spersonalizowana, stwórz świąteczną kartkę DIY, którą uzupełnisz zabawnymi wierszykami.

Zabieramy się do dzieła! Który wierszyk podoba Ci się najbardziej?

„Wesołego jajka – oj, to nie ta bajka! Przepraszam, pomyłka, to miała być choinka! Więc życzę prezentów, szczęśliwych momentów, karpia smacznego i świętowania udanego”

„By Ci wszystko pasowało, by kłopotów było mało. By się wiodło znakomicie, by wesołe było życie. Sto całusów na dodatek, by smaczniejszy był opłatek”

„Dużo żarła, dobrej muzy. Lasek boskich jak arbuzy. Zgrzewy piwa i ogórka, A na sylwka petard półka”

„Śniegu po pachy. Smacznej kiełbachy. Prezentów kupę. Różdżki na dupę. Do nieba choinki oraz szczęśliwego wyskoku do Nowego Roku!”

„By Ci życie pasowało i problemów było mało, żeby dzieci było zdrowe, a małżeństwo odlotowe. I żeby Mikołaj święty wspaniałe przyniósł prezenty”

śmieszne kartki na święta
fot. publicdomainpictures

Czy Twoim zdaniem wypada napisać do kogoś takie życzenia?

Do której grupy osób należysz? Twoim zdaniem święta powinny być bardziej na luzie czy wolisz zwyczaje związane z bożym narodzeniem i całą tą grudniową magię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here