Makijaż ślubny
fot. needpix

Makijaż ślubny z pozoru może wydawać się czymś, co jest nieistotne, ale w gruncie rzeczy ma dość duże znaczenie! Jak wybrać ten idealny dla siebie? Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań. Zdecyduj czy chcesz sama zająć się malowaniem siebie na swój ślub, czy chcesz oddać się w ręce profesjonalistów. To dość ważna kwestia.

Spis Treści

W domu czy z pomocą wizażystki?

Nie zbieraj się z podjęciem decyzji do kilku dni przed ślubem, ponieważ możesz być nieco rozczarowana. Jeśli chcesz, aby Twoim makijażem zajęła się profesjonalistka, musisz odpowiednio wcześnie się z nią umówić – w niektórych przypadkach czeka się na wizażystkę kilka miesięcy! Musisz pamiętać o tym, że nie Ty jedyna wychodzisz za mąż 😊 Najlepiej także umówić się na makijaż próbny, mając już kreację i fryzurę ślubną. Jeśli nie wiesz, jaką suknię wybrać na ślub, także możesz zapytać o zdanie specjalistów w tej dziedzinie.

Jeśli natomiast nie chcesz decydować się na makijaż wykonywany przez kogoś i wolisz zrobić to sama, musisz wiedzieć, jak się do tego zabrać. Najlepiej poznać dobrze to, jaki masz typ urody. Inaczej dobierzesz kolory, gdy okaże się, że jesteś kobietą „zimą”, a jeszcze inaczej, gdy kobietą „wiosną’. Najpierw poznaj teorię, by móc przejść do praktyki.

mocny makijaż
fot. commons.wikimedia

Dlaczego makijaż ślubny jest droższy?

Przede wszystkim dlatego, że jest to makijaż od zadań specjalnych. Tego wyjątkowego dnia nie tylko chodzi o to, aby panna młoda czuła się pięknie w swojej skórze. Chodzi też o to, aby podkład trzymał się całą noc i wyglądał nienagannie. Musi być odporny na całusy i łzy wzruszenia! Ponadto nie może być także zbyt delikatny, ponieważ jednym z jego głównych zadań jest to, aby dobrze wyglądał na zdjęciach!

Dopasuj go do siebie!

Oczywiście najlepiej, jeśli makijaż będzie pasować do Twojej urody, osobowości i charakteru przyjęcia. Inaczej przygotujesz się, jeśli to będzie wesele glamour, inaczej gdy wesele w stylu boho, a jeszcze inne kosmetyki wybierzesz na wesele romantyczne. Nie ma co ukrywać – całość powinna być spójna i każdy element powinien ze sobą współgrać.

Co jest modne w makijażu ślubnym w 2020 roku?

Okazuje się, że w tym temacie niewiele się zmieni. Cały czas popularne będą przedłużane rzęsy, ale takie, które nie będą wyglądać zbyt karykaturalnie. Jeśli chodzi o oko, cały czas stawiamy na mocny akcent – najczęściej są to brązy, ciemne beże i szarości z mocną kreską na górnej powiece. Nie można zapomnieć także o makijażu brwi i ustach. O tym, jak dobrać kolor szminki do ust, przeczytasz na wielu specjalistycznych stronach. Jeśli chcesz czerwoną szminkę, musisz pamiętać o tym, że ona „lubi” się zjadać i odciskać na zębach. Wiele panien młodych wybiera zamiast tego szminkę nude, której odpowiedni odcień potrafi podkreślić urodę każdej kobiety.

Ważna wskazówka:

Zanim jednak zabierzesz się za makijaż, pamiętaj o tym, aby zadbać o nawilżenie skóry. Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna, szczególnie przed tak ważnymi wydarzeniami. Nie eksperymentuj także z nowymi kosmetykami – postaw na sprawdzone rozwiązania. Staraj się także nie powiększać przed ślubem ust, nie korzystać z inwazyjnych zabiegów na twarz i ciało.

makijaż panny młodej
fot. pixabay

Makijaż ślubny to nie wszystko?

Oczywiście jest bardzo ważny, ale równie ważna jest biżuteria na ślub, welon czy suknia ślubna. Liczy się także atmosfera, dekoracje i Twoje nastawienie. Nie pozwól sobie na to, aby ktoś zrujnował Wasz dzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here