Jak myć włosy
fot. pexels

Jak myć włosy, aby zawsze były lśniące jak z reklamy? O czym trzeba pamiętać, nakładając szampon lub odżywkę? Na pewno myślisz sobie, że to nie jest nic trudnego i każdy doskonale wie, jak to robić. Niestety okazuje się, że wiele kobiet robi to źle! Najczęstszym błędem jest mocne szarpanie włosów w czasie nakładania szamponu oraz używanie odżywki do włosów na skórę głowy. Tego nie powinno się robić, ponieważ nie na tym polega nawilżanie skóry. Przez to tylko obciążasz nasadę i możesz niestety nawet doprowadzić do zmian skórnych, a tego przecież byś nie chciała.

Spis Treści

Czy ważne są ceny produktów?

Niegdyś panowało przeświadczenie, że tylko szampony, odżywki i maski z górnej półki cenowej są w stanie zadbać odpowiednio o włosy. Dziś śmiało można powiedzieć, że obala się ten mit, ponieważ tanie kosmetyki mogą być równie dobre, jak nie lepsze. Grunt to odpowiednio dobrać je do swojego rodzaju włosa i stosować je tak, jak zaleca producent. Skup się na tym, aby dopasować kosmetyki do swoich potrzeb. Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna!

kobieta z białym ręcznikiem na głowie wsmarowuje w twarz krem
fot. pexels

Jak myć włosy? 5 ważnych kroków domowej pielęgnacji

  1. Zwilż włosy. Pamiętaj, aby woda nie była zbyt gorąca. Dokładnie nanieś wodę na całą głowę i włosy
  2. Szampon. Tak jak już wspomnieliśmy, powinien być dobrze dobrany do Twoich potrzeb. Nanieś go na dłoń – nigdy bezpośrednio na głowę. Nie może to być dużo produktu – lepiej dać go mniej niż za dużo. Nie myśl sobie, że jak wylejesz połowę szamponu, to Twoje włosy będą Ci za to wdzięczne. To tak nie działa 🙂 Wiele kobiet zapomina o tym, że szampon powinno się nakładać na skórę głowy, a nie na włosy. Piana, która powstanie z nałożenia szamponu dopiero powinna być przeniesiona na całą długość włosów
  3. Spłukiwanie. Użyj do tego chłodnej wody, dzięki której zamykasz pory włosów. Spłukuj do tego tego momentu aż woda będzie pozbawiona piany. Rozczesz dokładnie włosy za pomocą grzebienia o szerokich ząbkach. Dopiero po tej czynności nałóż odżywkę. Spłucz ją chłodną wodą.
  4. Wycieranie włosów. Nigdy nie szarp włosów, nie pocieraj i mocno nie związuj ręcznikiem włosów. Nadmiar wody z włosów delikatnie wyciśnij.
  5. Suszenie włosów. Jeśli nie musisz tego robić, lepiej ominąć tę czynność. Jeśli jednak wiesz, że musisz być gotowa na wyjście, zabierz się odpowiednio za suszenie włosów. Jak to zrobić? Nie używaj suszarki od razu, poczekaj aż włosy same podeschną. Nie zapominaj o produktach kosmetycznych osłaniających przed wysoką temperaturą
brunetka z mokrymi włosami stoi między drzewami
fot. pexels

A jak Ty dbasz o włosy? Wiesz, jak pozbyć się rozdwojonych końcówek i sprawić, aby czupryna wyglądała lśniąco i zdrowo? Zdradź sekrety swojego domowego SPA. Czy będzie to botoks na włosy? A może uwielbiasz laminowanie włosów w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here