metodo omo
fot. unsplash

Metoda OMO może brzmieć na początku dla Ciebie nieco egzotycznie, ale to nic innego jak sposób na mycie włosów suchych i zniszczonych. Dzięki temu pukle mają być bardziej lśniące, mniej puszące się i odpowiednio nawilżone. Poleca się także szczególnie mocno tę metodę wszystkim posiadaczkom włosów wysokoporowatych, ale również takich, które są zniszczone licznymi stylizacjami, zabiegami i farbowaniem. Sposób ten zyskał także ogromną popularność w social mediach. Blogerki zachwalają go i zapewniają, że potrafi zdziałać cuda. Jak myć włosy tą metodą?

Spis Treści

Czym jest metoda OMO?

Na pewno wiele z Was chciałoby na początku rozszyfrować, co oznacza tajemniczy skrót OMO. Już śpieszymy z odpowiedzią! O – jak odżywka, M – jak mycie oraz O – jak odżywka. Prawda, że to nic trudnego i tajemnego? Przy okazji rozwinięcia tego skrótu poznałyście kolejność wykonywania poszczególnych ruchów. W tej metodzie chodzi o dogłębną pielęgnację włosów. Dlaczego przed szamponem na włosy trafia odżywka? Jej celem jest ochronienie przed wysuszającym działaniem szamponu, który często ma w składzie SLS i SLES.

kosmetyki do włosów w pastelowych kolorach leżą na drewnianym stole
fot. unsplash

Metoda OMO – jak ją wykonać poprawnie?

Tak naprawdę nie wymaga ona dużych umiejętności. Najważniejsze, żeby wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności. Mało tego, wcale nie musisz mieć drogich odżywek i szamponu, ponieważ tanie kosmetyki sprawdzą się idealnie!

O jak odżywianie

Zmocz włosy i nałóż na całą długość odżywkę (może to być kosmetyk, który Ci się wcześnie nie sprawdził, ale nie chcesz go wyrzucać). Dokładnie wprowadź produkt, omijając skórę głowy. Nie są tak w tym momencie ważne właściwości odżywki, ponieważ jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie włosów.

M jak mycie

Umyj skórę głowy szamponem bez silikonów, nie zmywając wcześniej odżywki (!). Dopiero po tym, gdy użyjesz szamponu, będziesz mogła zmyć dokładnie te dwa produkty.

O jak odżywianie

Na tak przygotowane włosy nałóż odżywkę i pozostaw ją na około 5 minut. Po upływie czasu spłucz ją chłodną wodą. Jeśli możesz sobie pozwolić na dłuższą chwilę w wannie, zamiast 5 minut, pozostaw produkt na 20 minut.

Dzięki takiej kolejności Twoje włosy będą sprężyste, a skóra głowy dokładnie umyta. Już po pierwszym razie zobaczysz wyraźną różnicę i nie będziesz chciała wrócić do swoich dawnych zwyczajów.

uśmiechnięta blondynka z długimi włosami ma suszone włosy przez fryzjerkę
fot. unsplash

Jak często pozwalasz sobie na taką pielęgnację w domu? Domowe SPA należy się nie tylko ciału i twarzy, ale włosy też na nie zasługują! Metoda OMO jest tylko jednym z wielu sposobów na piękne pukle. Samodzielnie możesz wykonać także laminowanie włosów w domu, olejowanie włosów lub saunę na włosy w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here