tatuaż a opalanie
fot. Pixabay

Tatuaż a opalanie – co powinno się o tym wiedzieć? Sporo, jeśli chcesz wychodzić na słońce lub odwiedzać regularnie solarium. Zachęcamy jednak do tego, aby korzystać z opalania natryskowego, które nie tylko zadba o skórę, ale w prosty sposób podkreśli odcień karnacji. Jeśli jednak nie przepadasz za taką formą „opalania”, a masz na ciele tatuaże, musisz poznać kilka ważnych zasad.

Spis Treści

Czy można opalać tatuaże?

Na samym początku zaznaczymy, że dobry tatuażysta powinien przekazać najważniejsze informacje związane z tym, jak się przygotować do tatuażu, czy tatuaż boli, ile goi się tatuaż czy jak wygląda pielęgnacja tatuażu. Jeśli po wyjściu z salonu, nadal nie poznałeś wszystkich odpowiedzi na nurtujące pytania, możesz zadzwonić do salonu lub skonsultować się z dermatologiem. Nie działaj na własną rękę, ponieważ możesz doprowadzić do tragedii.

Dlatego też ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie związane z tym, czy można się opalać, ponieważ to w dużej mierze zależy od tego, czy tatuaż jest świeży, w jakim miejscu został wykonany lub jaką masz skórę. Niezależnie jednak od tego jest kilka złotych zasad, o których warto wspomnieć w kontekście tatuażu i opalania.

Kiedy zrobić tatuaż?

Tatuażyści zalecają, aby tatuażu nie wykonywać latem. Dlaczego? Gojenie się tak naruszonej skóry zajmuje z reguły około dwóch tygodni, ale… przez minimum miesiąc nie można tego miejsca opalać. W wielu salonach zaleca się także wstrzymania się od kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie. Jest to ważne, ponieważ tatuaż jest raną, o którą trzeba dbać. Mówiąc wprost, jest to uszkodzona skóra, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Dlatego też opalanie się i kąpiele nie są zalecane w pierwszych miesiącach. Oczywiście to wszystko zależy od miejsca, w którym będziesz mieć „dziarę”, grubości skóry i wielu innych czynników, o których powinien z Tobą porozmawiać tatuażysta.

rudowłosa kobieta w czarnym kostiumie kąpielowym z tatuażem na ręce na tle morza
fot. Pixabay

Tatuaż a opalanie. Jak go chronić?

Jeśli już minął czas rekonwalescencji i wszystko wskazuje na to, że rana się zagoiła i możesz się opalać, musisz koniecznie zadbać o odpowiednią ochronę i nawilżanie skóry. Nigdy nie zapominaj o kremie z wysokim filtrem. Zwłaszcza gdy wiesz, że Twoje ciało będzie narażone na ekspozycję na słońce. Dbaj o swoje ciało! W przeciwnym razie może dojść nawet do najgorszego. Czy są zatem jakieś złote zasady, które są szczególnie ważne?

  • Nie zapominaj nigdy o kremie z filtrem – najlepiej 30 lub 50. Możesz zakupić specjalnie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tatuażu
  • Jeśli przebywasz na słońcu dłużej niż 2 godziny, ponownie nałóż krem z filtrem na ciało
  • Unikaj kąpieli słonecznych miedzy 12:00 a 14:00
  • Jeśli nawet słońce nie świeci, pamiętaj, że jego promienie przenikają przez chmury
  • Nakładaj krem z filtrem za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Chroń skórę!
zbliżenie na kobiecą rękę z delikatnym tatuażem na przedramieniu
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here