pielęgnacja tatuażu
fot. pexels

Pielęgnacja tatuażu nieco różni się od tego, jak wygląda Twoja pielęgnacja ciała na co dzień. Musisz pamiętać o tym, że w końcu chodzi o „uszkodzone” ciało. Ważne jest to, że wszystko zrobisz samodzielnie i jak najbardziej w tym przypadku sprawdzi się pielęgnacja w domu. Nie oszczędzaj na produktach, ponieważ tanie kosmetyki nie zawsze są dobre.

Spis Treści

O każdy tatuaż trzeba dbać?

Niezależnie od tego czy właśnie wykonałaś dwa minimalistyczne tatuaże, czy pokryłaś całe swoje plecy ogromnymi różami, czy zdecydowałeś się na modne tatuaże męskie, zawsze tak samo wyglądają etapy dbania o ciało. W studiu tatuażysta wstępnie zajmie się wytatuowanym ciałem, ale to do Ciebie należy reszta.

młody mężczyzna w czarnym t-shirt z tatuażami kolorowymi na ręce
fot. pexels

Pielęgnacja tatuażu krok po kroku

Oczywiście nie można ominąć tego etapu! Gdy tatuażysta wykona swoje dzieło, na pewno przemyje z resztek tuszu, a później zabezpieczy je za pomocą specjalnej folii. Z reguły trzeba ją ściągnąć po 3-4 godzinach i delikatnie przemyć letnią wodą z mydłem tatuaż – nie staraj się kombinować. Najlepiej sprawdzi się zwykłe, szare mydło lub takie specjalistyczne, które jest polecane przez studia. Na koniec bardzo delikatnie za pomocą ręcznika papierowego odsącz wodę z tatuażu – NIE TRZYJ GO! Gdy skóra będzie już sucha, nałóż cienką warstwę kremu do pielęgnacji tatuażu.

W salonie na pewno będą polecać Ci krem – być może będą mieć coś własnej produkcji, ale wówczas cena będzie także stosunkowo wyższa. Nie musisz kupować takiego produktu. Możesz kupić w aptece np. Alantan czy Bepanthen. Bardzo ważne jest to, aby to, czym smarujesz tatuaż, było świeże! Nie stosuj otwartego już kremu lub takiego, który jest po terminie!

Jak długo nosić folię na tatuażu?

Tatuażyści najczęściej zalecają, aby przede wszystkim nosić ją, gdy się idzie spać lub będzie się wychodzić z domu. Z reguły są to dwa dni, gdy osocze przestanie wypływać z rany. Nie noś dłużej folii, ponieważ tatuaż musi się zagoić, a pod wspomnianą folią jest to niemożliwe!

Jak często trzeba przemywać tatuaż?

Jeśli jest świeży, najlepiej robić to około cztery razy dziennie. Ważna jest kolejność: letnia woda z mydłem, delikatne osuszanie ręcznikiem i nałożenie cienkiej warstwy kremu. Nawilżanie skóry jest bardzo ważne! Może wydarzyć się tak, że na tatuażu pojawią się strupki (najczęściej na tych większych), ale pod żadnym pozorem ich nie zdrapuj! Dlaczego? Przez taką czynność możesz spowodować to, że wzór straci na kolorze i pozbędziesz się tuszu razem ze strupkiem.

Jak długo smarować tatuaż?

Najlepiej robić to do momentu, gdy skóra się całkowicie zagoi. Kiedy to nastąpi? Taki proces trwa najczęściej około 2-3 tygodni. Nie zapominaj o tym, że nie wolno wystawiać świeżego tatuażu na słońce! Po miesiącu musisz zaprzyjaźnić się z kremem z filtrem 50+. Tak samo sytuacja wygląda, jeśli chodzi o basen, dopiero po miesiącu możesz ewentualnie pomyśleć o tym, aby wybrać się na kąpielisko.

rudowłosa kobieta spogląda w lustro ukazując tatuaż na nadgarstku
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here