Czy tatuaż boli? Jak sobie poradzić z bólem w czasie tatuowania? Czy są miejsce, które są bardziej wrażliwe na igły? Z całą pewnością właśnie takie pytania pojawiają się w salonach tatuażu najczęściej i trudno się temu dziwić. W końcu bardziej niż na bólu zależy nam na atrakcyjnym dla oka wzorze na ciele. Tuż przed samą wizytą lepiej nie czerpać wiedzy na ten temat od znajomych ani nie szukać wsparcia na internetowych forach. Dlaczego? Bo tak naprawdę to, czy to będzie boleć, nie tylko zależy od miejsca, ale także od progu Twojej wytrzymałości. Dla jednej osoby wykonywanie tatuażu na nadgarstku będzie czymś przyjemnym, a ktoś inny przerwie sesję i nie będzie chciał jej nigdy dokończyć.
Od czego zależy ból?
Tak, jak już wspomnieliśmy, może to mieć związek z miejscem, ale także z progiem bólu danej osoby. Wpływ na to może mieć nawet to, jaką metodą jest wykonywany tatuaż, jak duży jest i czy ma więcej koloru czy czerni. Jeśli zdecydujesz się na duży tatuaż, może wydarzyć się tak, że na początku nie będziesz czuć bólu, ale z upływem kolejnych godzin, skóra będzie tak zmęczona, że zaczniesz odczuwać dyskomfort. Dlatego zanim zdecydujesz się na ten ruch, powinieneś przemyśleć wszystkie aspekty. Przede wszystkim nie słuchaj się internetowych doradców, a o zdanie zapytaj profesjonalistów! Ponadto nie kieruj się tym, co jest na czasie. Owszem, modne tatuaże męskie czy minimalistyczne tatuaże mogą wydawać się atrakcyjne, ale z czasem wzór może Ci się znudzić. Wybierz coś, co czujesz!
Spis Treści
Czy tatuaż boli? Które miejsca są oceniane jako najgorsze?
Tatuażyści mówią o tym, że najbardziej bolą miejsca, które są na kości. Idąc tym tropem, można wyróżnić:
- stopy i kostki – skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i to sprawia, że mocniej czuje się każde dotknięcie igły
- żebra – mówi się, że najmniej bolą miejsca, gdzie zbiera się tkanka tłuszczowa. Jak nietrudno ocenić, na żebrach nie ma zbyt dużo „tłuszczyku” i z tego względu może to być dość bolesne przeżycie
- łokieć – tak samo jak w wyżej wymienionych przykładach – cienka skóra, mało tkanki tłuszczowej i kości
Jak sobie poradzić z bólem?
Choć może to brzmieć banalnie, wiele zależy od nastawienia. Jeśli założysz, że będzie Cię boleć, już na samą sesję przyjdziesz niepotrzebnie zestresowany. Klienci mówią, że pomaga im joga, picie wody, a niektórzy decydują się na słuchanie ulubionej muzyki lub czytanie książki w czasie powstawania tatuażu. Czasem pomaga także rozmowa z tatuatorem 🙂
Nie zapominajcie o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu. Nawilżanie skóry w tym czasie jest bardzo ważne!
Tatuaż jest na całe życie i dokładnie przemyśl swoją decyzję. Weź pod uwagę miejsce pracy i to, jaki panuje tam dress code.