Tatuaż polinezyjski to jeden z najpopularniejszych trendów zdobienia ciała tuszem ostatnich kilku lat. Pełne wielu odniesień do wojowniczych tradycji wzory prezentują się naprawdę wyjątkowo, a charakterystyczny sposób tatuowania stwarza wiele możliwości w kontekście scalania wielu indywidualnych kompozycji. Wyjaśniamy, skąd pochodzi tatuaż polinezyjski oraz jakie ma znaczenie.
Spis Treści
Tatuaż polinezyjski – pochodzenie i znaczenie
Znaczenie tatuaży polinezyjskich to przede wszystkim głębokie odwołania do zwyczajów oraz zasad starożytnych wojowników zamieszkujących wyspy Pacyfiku. Niegdyś bardzo mocno wierzono, iż sygnowanie skóry symbolami stanowi pewnego rodzaju wizytówkę, jeśli chodzi o wiek, status społeczny oraz zbiór cech definiujących charakter wojownika.
Miejsce wykonania tatuażu polinezyjskiego również miało istotne znaczenie w kontekście interpretacji jego znaczenia. Tak więc wzory wykonane na torsie symbolizowały bezgraniczną szczerość oraz nieskazitelny honor. Z kolei te zlokalizowane bezpośrednio na ramionach i rękach były jasnym komunikatem o nadprzyrodzonej sile fizycznej właściciela, a także jego męstwie.
Tatuaże umiejscowione na nogach lub stopach to symbol świadomych decyzji, które doprowadziły właściciela do złożonego procesu głębokich transformacji mentalnych. Sama zmiana natomiast miała znaczący wpływ na poprawę jakości jego życia duchowego.

Jak wyglądają tatuaże z Polinezji?
Wzory polinezyjskie to przede wszystkim minimalistyczne tatuaże w jednym kolorze – zazwyczaj czarnym. Poszczególne symbole umieszczone są pośród geometrycznych wzorów, które efektownie wypełniają pokrywanego tuszem kawałka ciała. Tatuaże z Polinezji najlepiej prezentują się w większym formacie wykonane np. na całym torsie.
Jednym z najpopularniejszych miejsc na wykonanie polinezyjskiego tatuażu jest ręka. Wzór wykonany od kości nadgarstka aż po obszar całej obręczy barkowej tworzy tak zwany rękaw. Efekt końcowy robi naprawdę piorunujące wrażenie wizualne. Trzeba jednak przyznać, iż jest to opcja, na którą zdecydują się zapewne tylko zagorzali miłośnicy zdobienia ciała tuszem.

Kiedy robić tatuaż?
Jeśli myślisz o tym, jak przygotować się do tatuażu, to nie możesz zapomnieć o przeciwwskazaniach takich jak termin tatuowania. Pielęgnacja tatuażu w cieplejsze miesiące może pozornie wydawać się łatwiejsza niż zimą, lecz nic bardziej mylnego.
Latem wzrasta ryzyko potencjalnych infekcji skóry, dlatego też dla własnego bezpieczeństwa zarówno w przypadku handpoke, jak i tradycyjnego tatuowania lepiej wykonać zabieg późną jesienią lub zimą.
Po podjęciu decyzji o wykonaniu pierwszego tatuażu warto skorzystać z usług tylko i wyłącznie profesjonalnego tatuatora. Wysoki komfort podczas samego procesu wykonywania zabiegu tatuowania oraz bezpieczeństwo sanitarne są niepodważalnym priorytetem!