minimalistyczne tatuaże
fot. pexels

Minimalistyczne tatuaże to alternatywa dla tych osób, które pragną zmiany w swoim życiu, ale boją się odważnych kroków. Nie są gotowi jeszcze na to, aby na ich ciele pojawiło się coś, co przyciągać będzie wzrok. Dla tych mniej szalonych właśnie powstał trend subtelnych tatuaży, które idealnie sprawdzą się w czasie rozmowy w sprawie pracy i nie trzeba będzie zastanawiać się nad tym, jak się ubrać do pracy, aby wpisywać się w dress code, który panuje w firmie.

Spis Treści

Tatuaże tylko dla kobiet?

Od dobrych kilku lat minimalistyczne tatuaże na stałe zagościły w trendach i tatuatorzy mają ręce pełne roboty, jeśli chodzi o delikatne i subtelne wzory. Okazuje się jednak, że nie są to tylko tatuaże dla kobiet, ale panowie także coraz częściej proszą o takie ozdoby! Modne tatuaże męskie nie muszą zajmować całych pleców! Ta moda już dawno poszła w odstawkę. Janek z jednego z najlepszych salonów w Polsce opowiedział o malutkich wzorach.

Tak, to prawda, że coraz częściej panowie także decydują się na wzory, które są stosunkowo małe. Lubią je robić w miejscach, które nie są bardzo widoczne i o których wiedzą tylko oni i bliskie osoby. Bez wątpienia jednak więcej tego typu wzorów robią kobiety. Często decydują się na nadgarstek, przedramię, szyję lub łopatki. Są to wzory nieoczywiste, bardzo delikatne, nawiązujące do sztuki lub do jakiegoś cytatu. Zdarzało mi się także robić takie same tatuaże dla panny młodej i jej koleżanek na wieczór panieński. Robiłem też ślubne tatuaże dla par.

biała spódnica wieje na figurze kobiety odsłaniając jej nogi i tatuaż na dole nogi
fot. pexels

Minimalistyczne tatuaże – jakie wzory są modne?

Wszystko zależy oczywiście od osobistych preferencji, bo to, co podoba się Tobie, niekoniecznie będzie wpisywać się w gust Twojej koleżanki. Jednak, jeśli wybrać kilka wzorów, które wpisują się w minimalistyczny trend, to zdecydowanie można wytypować kilka propozycji:

  • Geometryczne
  • Cytaty
  • Rośliny
  • Ważne daty
  • Kontury (zwierząt, miejsc, postaci)
  • Astrologiczne

Niezależnie jednak od tego, na jaki tatuaż się zdecydujesz, musisz pamiętać, że to wybór na całe życie. Nie podpytuj także na forach internetowych, czy tatuaż boli. Dlaczego? Jeśli już na początku masz takie wątpliwości i zastanawiasz się nad sprawą, która jest dość oczywista, możesz po prostu później żałować podjętej decyzji. Nie szukaj także wzorów na siłę. Jeśli czegoś nie czujesz i ewidentnie coś Ci się nie podoba, nie działaj wbrew sobie, bo tatuowanie się jest modne. Myśl także o swojej przyszłości! Niestety w niektórych miejscach pracy nie są mile widziane tatuaże, a więc jeśli będziesz mieć nawet mały wzór w widocznym miejscu, może skończyć się nieprzyjęciem do wymarzonej pracy.

dwa palce z dwóch dłoni, które łapią się i widać tatuaże kotwice
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here