Handpoke to nic innego jak tradycyjna forma tatuowania, która ustąpiła miejsca nowoczesności. Teraz, gdy wybierzesz się do studia tatuażu, w większości przypadków tatuażyści korzystają z maszynek, ale są jeszcze miejsca, w których sięga się po tradycyjne rozwiązania zwane handpoke.
Spis Treści
Handpoke – co to jest?
Forma tatuowania, w której zamiast maszynki główną rolę odgrywa igła i tusz. Choć brzmi to mało profesjonalnie, wzór spod ręki profesjonalisty wykonany właśnie w taki sposób, jest naprawdę czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Handpoke dosłownie oznacza dłoń i tzw. szturchnięcie, co faktycznie ma związek z tym, jak wygląda cały proces tatuowania. Czym różni się jeszcze od znanego wszystkim tatuowania? Przede wszystkim handpoke wymaga zaangażowania, wprawnej ręki i dużo czasu.

Jak wykonuje się handpoke?
Igłę macza się w tuszu, oczywiście wszystko w sterylnych warunkach i odpowiednio przygotowanych pojemnikach, aby później nanieść to igłą na skórę. Tatuuje się to znacznie płycej niż maszynką, ale mimo wszystko nadal trzeba na siebie przez kilka tygodni uważać, a przez najbliższe dni nie pić alkoholu, nie kąpać się i nie opalać.
Jaki wzór wybrać metodą tradycyjną?
Osoby, które nie są zaznajomione z tradycyjną sztuką tatuowania, uważają, że handpoke jest czymś prymitywnym i niechlujnym. Choć oczywiście może sprawiać takie wrażenie, to w gruncie rzeczy jest sztuką, która wymaga sprawnej ręki! Na pewno jednak tą metodą nie wykona się modnych tatuaży damskich lub minimalistycznych tatuaży, które mają idealnie proste linie. Najczęściej do tego sposobu wybiera się wzory kojarzące się z czymś pierwotnym, co oparte jest na prostych wzorach. Z całą pewnością liczy się tutaj znaczenie tatuażu. Zapomnij o cieniowaniach, konturach i wypełnieniach.

Co jest ważne w handpoke?
Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek tatuaż, nie zapominaj o tym, aby skonsultować to ze swoim dermatologiem. Jeśli on nie widzi żadnych przeciwwskazań, przemyśl nie tylko sam wzór, ale także ciekawe miejsca na tatuaż. Jak się przygotować do tatuażu? Na pewno nie na kilka dni przed wizytą w salonie, zacznij pić większą ilość wody, a także balsamuj miejsce, na które tatuażysta naniesie wzór. Dwa dni przed samą wizytą zrezygnuj z alkoholu i kąpieli słonecznych. W dniu wykonywania tatuażu nie zapominaj o dobrym humorze, czymś do jedzenia i do picia.
Staraj się także nie zastanawiać nad tym, czy tatuaż boli i ile goi się tatuaż, bo choć można podać pewne orientacyjne odpowiedzi, to i tak wiele zależy od osobistych preferencji, stanu skóry i progu bólu.
Ważnym elementem jest także odpowiednia pielęgnacja tatuażu, ponieważ to nie jest tak, że po wizycie w studio nagle z minuty na minuty tatuaż się wygoi. Nic bardziej mylnego! Do tego potrzeba czasu.