Życzenia religijne na Wielkanoc
fot. unsplash

Życzenia religijne na Wielkanoc dla osób wierzących powinny być poważne. Nie pozwalaj sobie na żarty i śmieszne wierszyki wielkanocne. Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, w święta nie ma miejsca na dowcipne SMS-y czy kartki świąteczne z przymrużeniem oka. Życzenia wielkanocne w ich ocenie powinny być pełne powagi i pokory.

Spis Treści

Dla kogo poważne życzenia wielkanocne?

Reguła jest dość prosta. Jeśli wiesz, że dana osoba jest wierząca i Święta Wielkanocne są dla niej ogromnym przeżyciem, uszanuj tę postawę i złóż życzenia, które na pewno sprawią przyjemność. Nie staraj się na siłę żartować, jeśli wiesz, że sytuacja nie wymaga takiej postawy. Często zdarza się, że w kartkach na święta można znaleźć już wydrukowane np. cytaty z Biblii. My jednak zachęcamy do tego, aby pisać takie rzeczy odręcznie. Po pierwsze to dobrze o Tobie świadczy, a po drugie dzięki temu jeszcze bardziej spersonalizujesz życzenia.

ozdoby wielkanocne stojące na drewnianej desce
fot. unsplash

Życzenia religijne na Wielkanoc dla osób wierzących

 1. „Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codziennego życia. Obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Wesołych i ciepłych świąt Wielkanocnych!”
 2. „Niech Bóg Cię strzeże, a dobroć otacza. Zapomnij dziś o smutkach, bo Jezus Chrystus Zmartwychwstały Cię błogosławi. Wielu łask Bożych z okazji świąt”
 3. „Kiedy Wielka Noc nastanie, życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy, niech wszystkie żale zagłuszy”
 4. „Radości z tradycji, umocnienia w wierze, bliskości rodzinnej i obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego”
 5. „Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania”

 6. zdjęcie z góry dzieci, które bawią się kolorowymi jajkami, siedząc na zielonej trawie
  fot. unsplash

 7. „Obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego. Pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych z radosnym Alleluja życzy”
 8. „Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha!”
 9. „Alleluja dziś śpiewamy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia, to są najszczersze moje życzenia”
 10. „Wieść radosną niosą dzwony i na wszystkie świata grają strony! Z martwych powstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny, Bóg kochany!”
 11. „Dzisiaj wstał z grobu nasz Zbawiciel, świata odkupiciel! Niechaj więc będzie koniec złemu, oddajmy nasz hołd Jemu. Alleluja, Alleluja!”

Wysyłasz życzenia świąteczne? A może ten element tradycji nie jest przez Ciebie praktykowany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here