co zabrać pod namiot
fot. pixabay

Co zabrać pod namiot, aby nie musieć się denerwować? Okazuje się, że nie trzeba wielu rzeczy do tego, aby zapewnić odpowiedni komfort sobie i bliskim, a przecież dobrze wiemy, że bezpieczeństwo to podstawa. Biwakowanie może być świetną zabawą, jeśli podejdzie się do tego z głową. Pamiętaj, że to co trafi do Twojego plecaka jest uzależnione od tego, na jaki wypad się szykujecie. Wakacje 2020 nie rozpieszczają, ale spanie pod namiotem z dala od ludzi i koronawirusa wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Spis Treści

Pod namiot z walizką?

Absolutnie nie tędy drogą. Jeśli wybierasz się na wakacyjne biwakowanie, najlepiej w tej kwestii sprawdzi się plecak. Ma on swoje plusy: nie musisz zastanawiać się nad tym, jaki rozmiar walizki będzie odpowiedni do samolotu, a do tego masz wolne ręce. Poza tym… Przyznajcie sami, że ciężko wyobrazić sobie urlop z dziećmi w lesie z walizką przy boku. Wyglądałoby to raczej karykaturalnie. Jak się spakować do plecaka? Przede wszystkim nie w pośpiechu. Każdy Twój ruch powinien być przemyślany, aby niepotrzebnie nie dźwigać. Ponadto inaczej będziesz pakować się na wyjazd we dwoje, a zupełnie inne rzeczy weźmiesz na wyjazd z rodziną.

Namiot nocą rozłożony pod gołym bniebiem
fot. pixabay

Co zabrać pod namiot?

Możesz być w szoku, ale nie trzeba aż tak wielu rzeczy, aby czuć się bezpiecznie w samym środku lasu, gdy dookoła nie ma żywej duszy. Nie są to wakacje last minute, dlatego zapomnij o sukienkach na wieczór i szpilkach do klubu.

  1. Namiot – dość kluczowa rzecz 😂 Bez niej można raczej zapomnieć o biwakowaniu
  2. Śpiwór – mimo że wydaje Ci się, że jest ciepło i nie będziesz go potrzebować, zaufaj nam, że jest to niezbędny gadżet
  3. Lodówka turystyczna – sprawdzi się zwłaszcza, gdy wybierasz się na urlop z dziećmi
  4. Palnik turystyczny – oczywiście możesz liczyć na to, że będzie on na kempingu, na który się wybierasz, ale co w sytuacji, gdy go nie będzie?
  5. Zastawa składana i sztućce – zapomnij o zabieraniu wielu łyżek i widelców. Są takie 3w1, które sprawdzą się zarówno w czasie jedzenia zupy i gulaszu
  6. Koc – nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać
  7. Termos turystyczny – wyobrażasz sobie poranek bez kawki?
  8. Szybkoschnące ręczniki – tak, brzmi to dość egzotycznie, ale jest naprawdę sporym udogodnieniem
  9. Latarka czołowa – podczas rozkładania namiotu jest to rzecz wręcz niezbędna!
  10. Preparat na komary, pszczoły – musisz przygotować się na to, że w lesie będzie ich naprawdę sporo
namioty niebieskie obok siebie pod błękitnym niebem
fot. pixabay

A Wy gdzie najchętniej spędzacie wakacje? Wolicie spokojny urlop nad morzem czy szalony wypad w góry?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here