wakacje 2020
fot. pixabay

Wakacje 2020 z całą pewnością nie będą wyglądać tak, jak większość z nas sobie zaplanowała. Dziś zwykły wyjazd z rodziną na działkę wydaje się marzeniem nie do spełnienia, a co dopiero wakacje last minute lub urlop nad morzem. Niemalże w jednej chwili wszystko się zmieniło, a nam nie pozostaje nic innego, jak dostosować się do tej sytuacji.

Spis Treści

Wakacje 2020 – czy się odbędą?

Na pewno nie na taką skalę, jak do tej pory. Nie będziemy sprawdzać rozmiaru walizki przed lotem, czy też nie będziemy sprawdzać tego, jak się spakować, aby zająć jak najmniej miejsca w torbie. Obawy nie są nieuzasadnione, ponieważ minister zdrowia, Łukasz Szumowski, w rozmowie z radiem RMF FM nie krył informacji na temat tego, że przez jakiś dłuższy czas będziemy musieli nauczyć się żyć z koronawirusem, który w każdej chwili może „zaatakować” kolejne osoby. Co to oznacza w praktyce, jeśli chodzi o wspomniane wakacje 2020?

O takich wakacjach, jak sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć, dlatego że nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały: „Epidemia wygaśnie z powodu lata”. (…)

Nie podejrzewam, by nagle czerwiec, lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety będziemy się z nią borykać przez rok

stopy zanurzone w błękitnej wodzie oceanu
fot. pixabay

Wakacje 2020 – nie ma szansy na wyjazdy?

Na tę chwilę wszelkie komunikaty, które docierają ze strony rządu, nie dają nadziei na to, że coś w tej kwestii się zmieni. Ciężko powiedzieć cokolwiek wiążącego, aby Polacy nie czuli się zawiedzeni. Najprawdopodobniej stąd też tak skromne wypowiedzi ministra w odniesieniu do wakacji. Wiadomo jednak, że od 16 kwietnia do odwołania Polacy będą musieli zakrywać nos i usta w miejscach publicznych.

objęta para stoi na plaży przy zejściu do wody w słoneczny dzień
fot. pixabay

Czy jest szansa na to, że odpoczniemy?

Wprawdzie nie możemy liczyć na szalone wypady do Włoch lub Hiszpanii przez najbliższe miesiące, ale zawsze jest nadzieja na to, że możliwy będzie chociaż wyjazd we dwoje. Pomyślcie sobie tylko, jak po tym wszystkim będzie podchodzić się do tematu urlopu. Dla wielu będzie on swoistym dobrem luksusowym. Kiedyś coś, co było codziennością, dziś jest niedoścignionym marzeniem.

Jak dbać o siebie?

W czasie pandemii koronawirusa szalenie ważne jest, aby przestrzegać kilku zasad, dzięki którym zwiększamy szansę na to, że nie będziemy zakażeni. Co robić?

  • Myć regularnie ręce.
  • Zakrywać nos i usta.
  • Mieć zawsze przy sobie żel antybakteryjny.
  • Zachowywać 2 metry odległości od osób w miejscu publicznym.
  • Oczywiście zostać w domu!

Rząd apeluje o ostrożność. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie wychodź z domu. Dbaj o osoby starsze i schorowane. Oczywiście myj regularnie ręce i nie dotykaj twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here