wesele bez alkoholu
fot. pixabay

Wesele bez alkoholu wydaje się rzeczą niemożliwą, jeśli chodzi o przyjęcia w Polsce. O ile komunia bez alkoholu czasem się odbędzie, to ciężko sobie wyobrazić wujka Janusza, który nie napije się alkoholu z Panem Młodym! Założę się, że każdy z Was dobrze zna ten scenariusz. Oczywiście zabawy weselne bez napojów wyskokowych także ciężko sobie niektórym wyobrazić. Jak zatem przekazać gościom informację o tym, że tym razem będą bawić się bez procentów? Ostrzegamy: Będzie to bardzo ciężkie zadanie!

Spis Treści

Wesele bez alkoholu?

Nie ma takiej „zasady”, która mówiłaby o tym, że wesele uda się tylko wtedy, gdy na stole pojawi się wódka. Oczywiście zdarzają się przeróżne weselne przesądy, ale mogą one być stworzone bardziej na potrzeby spragnionych alkoholu wujków 😉 Młodzi, którzy decydują się na brak alkoholu na przyjęciu, mogą to robić z kilku powodów. Nie pozwala im na to religia i uważają, że nie będą się wówczas wcale lepiej bawić, gdy napiją się wina. Mogą także mieć złe wspomnienia z innych wesel i na swoim chcieliby uniknąć niezręcznych sytuacji. Jest jeszcze jeden, bardzo osobisty powód. Może wydarzyć się tak, że bliska dla nich osoba jest od kilku lat niepijąca i tym gestem robią ukłon w jej stronę 🙂

pan młody w czarnym garniturze trzyma szampana a obok niego stoi panna młoda w białej sukni
fot. pixabay

Jak poinformować o swoim zamiarze?

Jeśli planujecie wesele bez alkoholu, absolutnie nie możecie zaskoczyć tym swoich gości. Zasady savoir-vivre mówią o tym, aby wszelkie istotne kwestie co do np. charakteru przyjęcia, dress codu czy wspomnianego braku alkoholu, zostały zawarte w zaproszeniach ślubnych. Można także przekazać takie wieści osobiście w czasie zapraszania na wesele.

Co zamiast alkoholu?

Jeśli nie decydujecie się na alkohol, warto zastąpić go innymi atrakcjami. W czasie ślubnych przygotowań sporządźcie listę rzeczy, które mogłyby umilić gościom ten wieczór. Pieniądze, które wydalibyście na trunki, możecie przeznaczyć na fotobudkę, pokaz barmański lub fajerwerki. Dzięki temu pokażecie, że zależy Wam na gościach.

Jeśli chodzi natomiast o picie, śmiało możecie zainwestować w barmana, który będzie serwował gościom przepyszne bezalkoholowe drinki. Możecie także obok stołu ze słodkościami postawić stół z różnymi lemoniadami, które sprawdzą się idealnie w upalne dni! Nie zapominajcie o tym, że są także wina i piwa bezalkoholowe. Jak widać, jest pełna paleta możliwości i można bardzo dobrze bawić się na trzeźwo.

panna młoda w kremowej sukni ślubnej z beżowym bukietem w dłoni obok pana młodego
fot. pixabay

Byliście kiedyś na weselu bez alkoholu? Jeśli tak, to jak się bawiliście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here