czy hybryda niszczy paznokcie
fot. pexels

Czy hybryda niszczy paznokcie? Takie pytania na pewno pojawiają się na samym początku przygody z lakierem hybrydowym, acetonem, pilnikiem i lampą. Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi, warto zaznaczyć, że każda z nas może reagować indywidualnie na taki manicure. Oczywiście trzeba przyznać, że hybryda na paznokciach to niesamowita wygoda, ale ważniejsze powinno być zdrowie.

Spis Treści

Jakie są plusy hybrydy?

Na pewno nie można jej odmówić tego, że będzie się prezentować dobrze nie tylko po wyjściu od kosmetyczki, ale także na kilka tygodni po zabiegu. Jest to wygoda, o której kiedyś można było tylko pomarzyć. Na pewno pamiętacie malowanie klasycznymi lakierami, czekanie na to aż wyschną i pilnowanie tego, aby wszystko trzymało się na miejscu chociaż przez dwa pierwsze dni. Niestety kończyło się na tym, że przynajmniej dwa razy w tygodniu trzeba było powtarzać tę czynność, co niestety doprowadzić mogło do lekkiej frustracji. Dlatego też gdy lakiery hybrydowe stawały się coraz bardziej popularne, posiadanie zadbanych dłoni było na wyciągnięcie ręki, to kobiety zaczęły chętnie z tego korzystać.

manicure w salonie kosmetycznym
fot. pexels

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Zdarzają się przypadku, że po ściągnięciu lakieru hybrydowego okazuje się, że naturalna płytka paznokcia jest uszkodzona, przesuszona i bardzo słaba. Stąd też głosy niektórych, że tego typu manicure jest szkodliwy dla zdrowia. Czy tak naprawdę jest? Ania z salonu kosmetycznego w Trójmieście rozwiewa niektóre mity na ten temat, a niektóre informacje potwierdza:

Prawdą jest, że lakier manicure hybrydowy nie jest dla każdego. Może okazać się, że będzie on uczulać. To oczywiście wyklucza taką osobę z korzystania z takiego zabiegu. Jak rozpoznać, że coś dzieje się nie tak? Możesz zauważyć niepokojące zmiany na płytce lub wokół niej, ale także tuż po aplikacji może się okazać, że będzie Cię swędzieć wspomniana płytka. Wtedy powinnaś natychmiast pozbyć się lakieru. Problematyczne okazuje się także nie samo nakładanie, a sposób ściągania hybrydy. Wiele kobiet niestety robi to niewłaściwie. Najgorsze, co możesz zrobić dla swojego zdrowia, to zrywanie lakieru. Nie powinno się także zbyt często ściągać lakier za pomocą acetonu, a dokładnie rzecz biorąc zbyt długiego namaczania w nim paznokci. Szkodliwe mogą być także lakiery hybrydowe, które w swoim składzie mają HEMĘ. Nieodpowiednie nakładanie hybrydy także może doprowadzić do tego, że będzie ona odpryskiwać, dlatego lepiej taki zabieg wykonywać u specjalistki.

Jak dbać o paznokcie w domu?

Pielęgnacja dłoni w domu jest bardzo prosta i wcale nie musisz mieć profesjonalnych preparatów. Takie domowe SPA rób sobie co najmniej dwa razy w miesiącu, a Twoje dłonie będą Ci wdzięczne. Nawilżanie skóry to podstawa, ale ważne jest także wykonywanie peelingów. W tym przypadku także nie musisz kupować drogich produktów – domowy peeling cukrowy sprawdzi się doskonale w tej roli. Do tego delikatnie podgrzany olej rycynowy na skórki oraz paznokcie i gotowe!

zielony manicure z kropką na tle kubka i ciemnego swetra
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here