ile dać na komunię jako chrzestny
fot. pixabay

Ile dać na komunię jako chrzestny? – na pewno to pytanie pojawia się w głowach rodziców chrzestnych bardzo często. Przyjęcie komunijne bowiem w dzisiejszych czasach wygląda niemal tak jak małe wesele. Ba! Można powiedzieć wręcz, że impreza komunijna potrafi być większa od kameralnej uroczystości weselnej. Czy w takim razie daje się więcej na taką okazję? Czy komunia w domu kosztuje mniej? Bynajmniej, a goście nie powinni uzależniać prezentu od tego, czy są zaproszeni do restauracji czy do domu. W takim razie, co kupić na komunię? A może wybrać kopertę?

Spis Treści

Dać prezent czy postawić na pieniądze?

Tradycja wręczania prezentów to piękny zwyczaj i warto go pielęgnować i pamiętać o tym, że każde dziecko jest inne. Jednemu marzy się rower, drugi zbiera na podróże, a trzeci chce za własne pieniądze wyremontować swój pokój. Dlatego jako chrzestny powinieneś dokładnie wiedzieć, jakie potrzeby ma maluch. W tej sprawie oczywiście możesz także skonsultować się z rodzicami – oni wiedzą najlepiej, czego potrzeba ich dziecku.

Jeśli postanowiłeś nie dawać koperty, spełnij małe marzenia swojego chrześniaka. Możesz także dołączyć piękne życzenia komunijne, a do tego zawsze sprawdzają się prezenty religijne – nie zapominajmy w końcu o co chodzi w tym dniu 😉

dziecko tuż przed komunią trzyma świecę
fot. pixabay

Ile dać na komunię jako chrzestny?

Chcesz dać pieniądze, bo uważasz, że rodzice najlepiej będą wiedzieć, jak je rozdysponować? Super, to bardzo dobry pomysł! Nie zamartwiaj się tym, że nie stać Cię na to, żeby dać tyle, co Twoi bardziej zamożniejsi znajomymi. Nigdy nie zapożyczaj się także na taką okazję, bo w końcu chodzi o to, aby razem celebrować to ważne wydarzenie.

Przechodząc jednak do konkretnych kwot, w sieci najczęściej pada zakres 250-500 zł. Oczywiście można dać więcej, ale duże sumy mogą także wprowadzić w zakłopotanie rodziców, a według zasad savoir-vivre nie powinno się robić takich rzeczy. Ile dać na komunię? Czy jest odpowiedź uniwersalna na to pytanie? Zdecydowanie nie ma, ale warto brać pod uwagę kilka czynników: Twoja sytuacja finansowa, ile osób z Tobą idzie na przyjęcie komunijne, czy spotkanie z rodziną będzie odbywać się w domu czy w wynajętej restauracji. To wszystko ma znaczenie i warto o tym pamiętać.

dziewczynka w rozpuszczonych włosach na łące i w komunijnej sukience i wianku
fot. pixabay

Jak było w Waszym przypadku? Jako rodzice chrzestni kupiliście prezent czy postawiliście na pieniądze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here