Jak otworzyć wino bez korkociągu
fot. Pexels

Jak otworzyć wino bez korkociągu? To pytanie z pewnością często zadają sobie…studenci. Jednak pewnie nie tylko oni. Kiedy brakuje Ci tego narzędzia, a masz ochotę na ten trunek, nie martw się! Okazuje się, że jest na to wiele trików. Niektóre domowe sposoby bywają naprawdę kreatywne. Jak zatem pozbyć się korka z wina bez korkociągu?

Spis Treści

Wino w prezencie – czy to dobry pomysł?

Oczywiście, że wino jest dobrym pomysłem na prezent! Zwłaszcza na wieczór panieński czy też wieczór kawalerski. Świetną okazją będzie także i osiemnastka. Dobre wino przyda się również, gdy szykuje się randka w domu. Oczywiście już nie jako prezent, ale pomocny umilacz czasu. Zasady savoir-vivre wskazują na to, aby nie dawać wina, ani żadnego alkoholu osobom, które mogą mieć problem z alkoholizmem. Zapamiętaj to!

kobiece dłonie z czerwonymi paznokciami otwierają wino korkociągiem
fot. Pexels

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Wyobraź to sobie… Jest fajny wieczór, impreza, dobre jedzenie, przyjaciele, w tle lecą idealne piosenki na domówkę. Wy macie wino… Jednak nagle pojawia się problem. Brakuje korkociągu, a Wy wiecie, że drinki bezalkoholowe w takich okolicznościach nie wchodzą w grę… Co robić?! Nie martw się. Jest kilka świetnych sposobów, aby sobie poradzić z taką malutką niedogodnością.

Najbardziej skuteczną metodą otwarcia wina bez korkociągu jest wepchnięcie go do środka za pomocą twardego przedmiotu. Czego możesz użyć? Świetnie sprawdzi się ołówek, marker, ale też mocna szczoteczka do zębów.

Drugim sposobem jest wkręcenie w korek długiego wkręta i posłużenie się nim jak korkociągiem.

Możesz też podgrzać butelkę za pomocą zapalniczki tuż pod korkiem, który powinien wysunąć się z niej z powodu ciśnienia gromadzącego się w środku. Pamiętaj, aby przy tym sposobie zachować ostrożność, ponieważ butelka może pęknąć.

zbliżenie na kilka win z wyciągniętymi korkami
fot. Pexels

Jak wyczyścić plamę po winie?

Musisz przede wszystkim zapamiętać, że im szybciej zaczniesz działać, tym większe masz szanse na to, że pozbędziesz się plamy całkowicie. Najlepszym sposobem będzie posypanie świeżego zabrudzenia po winie grubą warstwą soli. Biały proszek szybko wchłonie trunek.

Innym domowym trikiem na świeżą plamę po czerwonym winie jest… białe wino! Tak, dobrze czytasz. Polej nim plamę, a na pewno później łatwiej ją spierzesz.

Trzeci sposób to soda oczyszczona. Musisz postąpić z nią tak jak przy soli. Pomoże ona również w przypadku starej, zaschniętej plamy. Wystarczy wymieszać sodę z wodą tak, aby powstała papka i wcierać ją w zabrudzenie. Na koniec wyprać tkaninę w pralce.

Jeśli plama powstanie na dywanie, również możesz posłużyć się wymienionymi wyżej środkami, a na koniec wyprać go za pomocą środka do prania dywanów. Te sposoby naparawdę są skutecznie i działają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here