Gdzie pojechać zimą w Polsce
fot. Pexels

Gdzie pojechać zimą w Polsce? To pytanie z pewnością będzie zaprzątać głowę niejednej osoby w najbliższym czasie. W końcu zima zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zdecydujesz się na zimowy wyjazd z rodziną, musisz dokładnie przemyśleć, jak się spakować. W końcu cieplejsze rzeczy zabierają znacznie więcej miejsca w walizce.

Spis Treści

Zimą lepiej w góry czy nad morze?

Na to pytanie z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy bowiem ona tylko i wyłącznie od preferencji osoby, która wybiera się na wczasy. Na morze powinny zdecydować się w tym okresie osoby, które nie lubią zatłoczonych miejsc. Spacery brzegiem morza po pustej plaży działają odprężająco i kojąco. To też fajna opcja na wyjazd we dwoje, jeśli chciałbyś spędzić trochę spokojnego czasu ze swoją drugą połówką. Być może to nie miejsce na szalone oświadczyny, ale na romantyczne już na pewno…

Z kolei w góry zimą możesz wybrać się, jeśli lubisz sporty zimowe lub podobne atrakcje. Zdecydowanie musisz też przepadać za tłokiem i miejscami, gdzie dużo się dzieje. Właśnie tak jest w górach zimą.

zbliżenie na sanki leżące na śniegu
fot. Pexels

Gdzie pojechać zimą w Polsce?

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w naszym kraju zimą można pojechać w wiele pięknych miejsc. Jakich? Sprawdź sam!

  • Karpacz – doskonałe miejsce dla narciarzy. Bezsprzecznie Śnieżka zimą jest nimi przepełniona. Ale są i inne atrakcje niż narty. Możesz pojeździć na łyżwach, sankach czy wybrać się na kulig lub zimowy spacer w pięknych okolicznościach przyrody
  • Białowieża – w tym miejscu zdecydowanie najlepiej spędzą czas miłośnicy przyrody. Łatwiej będzie im wpaść na trop żubra lub innych niemniej ciekawych zwierzaków. Długi zimowy spacer w takich okolicznościach również jest czymś cudownym
  • Jura Krakowsko-Częstochowska – niektórzy uważają, że to miejsce jest piękniejsze zimą niż latem, ale aby się o tym przekonać, musisz się tam wybrać. Podobno właśnie tam są najlepsze kuligi!
kobieta w beżowej kurtce pcha dziecko na drewnianych sankach
fot. Pexels

Jeśli nie Polska, to może zagraniczny urlop?

Zimowe wypady do ciepłych krajów nie są na każdą kieszeń, ale jeśli Ty możesz sobie na nie pozwolić, to z pewnością jest to świetny pomysł na naładowanie baterii. Taka dawka witaminy D3 w okresie, gdy za oknem jest szaro, buro i ponuro (niestety tak przeważnie wyglądają teraz zimy w naszym kraju), to bardzo dobry pomysł. Nie tylko spędzisz miło czas, odpoczniesz, zregenerujesz się, ale wpłyniesz korzystnie na swoje zdrowie. Jeśli zastanawiasz się dokąd jechać zimą na wakacje, to zastanów się nad takimi miejscami jak Malediwy lub Wyspy Kanaryjskie, ale też i Meksyk, Kuba, Cypr czy Egipt. Taki wyjazd może okazać się też wspaniałym podarunkiem… Jeśli stać Cię na drogi prezent na święta, to dlaczego nie? Nie każdy może sobie pozwolić na takie dobro luksusowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here