Jak się ubrać na Wigilię
fot. unsplash

„Jak się ubrać na Wigilię?” – na pewno to pytanie pojawia się w Twojej głowie już na kilka dni przed wigilijną kolacją. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że święta to wyjątkowy czas i wypada kierować się wówczas zasadami savoir-vivre. Czy można to wszystko połączyć? Oczywiście! W takim razie jak się ubrać na święta?

Spis Treści

Ubranie, które będzie wyrażać Ciebie

Nie zapominajmy o tym, że Wigilia to czas, w którym nie tylko powinno wyglądać się elegancko, ale także charakternie. Jeśli na co dzień nie zakładasz spódnic i szpilek, a w Twojej szafie nie ma małej czarnej sukienki, nie staraj się na siłę przebierać. Bądź po prostu sobą! Dzięki kilku poradom, które zaraz poznasz, będzie Ci łatwiej wybrać coś dla siebie.

kobieta w koszuli w kratę trzyma przed sobą beżowego misia
fot. unsplash

Jak się ubrać na Wigilię? 5 rad, które warto poznać

  1. Nie lubisz sukienek? – to nie musi oznaczać katastrofy. Wiele pań stawia wówczas na spodnie w nieco bardziej odświętnym wydaniu. Co to oznacza w praktyce? Możesz założyć np. damski garnitur lub wąskie cekinowe spodnie, a do tego czarną marynarkę oversize (a to swoją drogą must have w szafie). To także propozycje dla osób, które lubią nonszalancki styl
  2. Na wesoło też można! – kto powiedział, że tylko dzieciom to przystoi?! Wyobraź sobie tylko, jak uroczo będziecie wyglądać całą rodziną w śmiesznych swetrach np. w renifery.
  3. Klasyka gatunku – to wprawdzie dla każdego może oznaczać coś innego, ale naszym zdaniem każda kobieta powinna mieć w szafie białą damską koszulę, która może uratować niejedną stylizację. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz się w co ubrać i najprawdopodobniej nie wyjdziesz nigdzie przez to z domu, to śmiało i bez wahania sięgaj po białą koszulę. Zawsze będziesz wyglądać w niej świeżo i elegancko. Przez dodatki możesz także sprawić, że koszula nie będzie mieć zbyt formalnego charakteru
  4. Zwracaj uwagę na dodatki – wiele kobiet zapomina o tym elemencie, a przecież delikatna biżuteria, piękna czerwona szminka czy pasek mogą zmienić całkowicie całą stylizację. Wigilia to w końcu wielkie wyjście i warto celebrować wspólne chwile, prezentując się najlepiej, jak tylko się potrafi. Za kilka lat będzie miło wrócić pamięcią do takich chwil i móc szczerze powiedzieć przed samą sobą: „Ale wtedy dobrze wyglądałam”
  5. Ubranie dostosowane do wieku – brzmi jak banał? Być może, ale wiele kobiet zapomina o umiarze. Oczywiście każda z nas ma prawo do tego, aby być sobą, ale czy nie warto ubrać się bardziej elegancko? Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Mamy okazję do tego, aby wyglądać pięknie i subtelnie, podkreślając swoje atuty, nie zmieniając się na siłę.
kobieta w czerwonej sukience trzyma w dłoniach przed sobą ciasto
fot. unsplash

A Wy co macie zamiar założyć na święta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here