Jak zmniejszyć cienie pod oczami
fot. Pixabay

Jak zmniejszyć cienie pod oczami domowymi sposobami, unikając kosztownych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Nie musisz wydawać połowy pensji na to, aby Twoje spojrzenie odzyskało dawny blask. Zanim sięgniesz po kosztowne rozwiązania, zawsze warto najpierw skorzystać z domowych sposobów, które sprawdziły w przeszłości nasze babcie i mamy. Delikatna skóra wokół oczu potrzebuje specjalnej pielęgnacji i dziś zdradzimy Ci kilka trików, które pomogą uporać Ci się z nią.

Spis Treści

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Źródeł może być wiele; zaczynając od banalnych, kończąc na genetyce i chorobach. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć zmian, które pojawiają się na ciele. Każdy pieprzyk, zmiana pigmentacji czy świąd powinny być przez Ciebie rejestrowane i konsultowane z lekarzem. To samo dotyczy cieni pod oczami, które niestety mogą być oznaką choroby. Z tych najczęstszych wymienia się:

  • anemię
  • niedobór witamin i minerałów
  • alergię
  • nietolerancję na gluten
  • przemęczenie i stres
zdjęcie portretowe brunetki z rozpuszczonymi włosami i pełnym makijażu, która łapie się za szyję
fot. Pixabay

Jak zmniejszyć cienie pod oczami i skutecznie się ich pozbyć?

Musisz wiedzieć, że niwelowanie cieni pod oczami nie nastąpi z dnia na dzień. To długotrwały proces, który przyniesie efekty, ale tylko wtedy gdy konsekwentnie będziesz dążyć do celu i nie zrazisz się tym, że po kilku dniach nie zobaczysz drastycznej zmiany.

Masaż twarzy w domu sprawi, że zadbasz o przepływ krwi w ciele. Wiele osób decyduje się także na masaż twarzy kostkami lodu, aby pobudzić jeszcze bardziej naczynia limfatyczne. Dobrze sprawdzą się także włożone na cała noc łyżeczki, które rankiem wyciągniesz i na kilka minut położysz na oczy.

Najskuteczniejsze wydają się jednak okłady z ogórka, herbaty i alg. Najlepiej stosować je kilka razy dziennie, a jeśli nie masz tyle czasu, wybierz poranek do tego, aby nałożyć kompresy na oczy. Niektórzy decydują się także na okłady z ciemnej herbaty.

Jakie kosmetyki na cienie pod oczami?

Wybór jest naprawdę spory, ale w każdej pielęgnacji twarzy i walce z ciemniejszymi miejscami pod oczami sprawdzą się kremy ze świetlikiem i zieloną herbatą. Nakładaj zawsze rano i wieczorem, delikatnie wklepując w problematyczne miejsce. W czasie wykonywania makijażu nie zapominaj także o użyciu dobranego do swojej karnacji korektora.

zdjęcie kobiecej twarzy od góry w czasie, gdy inna ręka z pędzelkiem dotyka jej twarzy
fot. Pixabay

Warto mieć na uwadze także to, że domowe triki są dobrym sposobem na walkę z sińcami pod oczami, ale nie możesz zapomnieć także o zbilansowanej diecie, odpowiedniej ilości wody i ruchu. Dopiero wtedy zobaczysz rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here