masaż twarzy w domu
fot. unsplash

Masaż twarzy w domu to skuteczna alternatywa dla wizyt w specjalistycznych salonach, które niestety nie są na każdą kieszeń. Jeśli gdzieś można zaoszczędzić, dlaczego z tego nie skorzystać?! Azjatki od setek lat wiedzą, jak dłużej zachować młodość, stosując kilka sprawdzonych zasad. Jedną z nich jest regularne masowanie twarzy, dzięki czemu można odmłodnieć o kilka lat w zaledwie 2 miesiące. Oczywiście najważniejsza jest w tym wszystkim systematyczność, ponieważ bez niej można zapomnieć o szybkich i przy okazji trwałych efektach. Należy docenić pielęgnację w domu, ponieważ dzięki niej możemy zatrzymać czas i dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Spis Treści

Masaż twarzy w domu – dla kogo?

W obecnych czasach pielęgnacja twarzy w domu może zastąpić na długie lata wizyty w salonie kosmetycznym. Do dbania o siebie jak najbardziej zalicza się także masaż twarzy, dzięki któremu możesz skutecznie zniwelować zmarszczki, poprawić napięcie skóry a pielęgnacja twarzy po 50. będzie łatwiejsza niż myślisz. Jest jednak jedna rzecz, która jest kluczowa. Wszelkiego typu masaże twarzy należy wykonywać regularnie, aby móc cieszyć się z efektów. Najlepiej robić je tuż po wieczornej kąpieli, leżąc w łóżku, oglądając film i relaksując się przy tym.

W masażach twarzy najlepsze jest to, że tak naprawdę nie musisz zaopatrywać się w dodatkowe gadżety – Twoje palce zdecydowanie wystarczą! Oczywiście, jeśli chcesz, możesz kupić rollery z jadeitu, kwarcu, kryształu górskiego lub ametystu, ale nie ma takiej potrzeby. Ważniejsze od tego jest zdecydowanie użycie olejku, który sprawi, że nie będziesz zbyt mocno naciągać twarzy.

masażer do twarzy i roller na szarym tle
fot. unsplash

Masaż twarzy w domu krok po kroku

Na sam początek najlepiej zacząć od czegoś prostego! Domowe SPA, które sobie urządzisz, sprawi, że po wykonanym zabiegu naprawdę poczujesz się lepiej! Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, najlepiej tuż przed masażem nałożyć na twarz odżywcze olejki, które nie tylko sprawią, że będziesz mieć lepszy „poślizg”, ale przede wszystkim zadbasz o nawilżanie skóry. Jesteś gotowa? No to zaczynamy!

  • Przesuwaj palcami od żuchwy w kierunku skroni. Nigdy nie masuj twarzy w dół! Zawsze wykonuj ruchy w górę – tak, jakbyś chciała tym gestem podnieść skórę
  • Palce środkowe i serdeczne połóż przy kącikach oczu i delikatnie uciskaj, po czym zataczaj koło ku skroniom i na odwrót
  • Niepokoi Cię lwia zmarszczka? Zacznij masować punkt między brwiami przez około minutę
  • Delikatnie masuj kąciki wokół ust, kierując się bardziej ku górze, aby subtelnie unieść wargi

Ten zestaw ćwiczeń jest idealny na sam początek przygody z masażem, ale bardzo dobrze sprawdzi się także u kogoś, kto ma pojęcia o masowaniu twarzy i o tym, że działa jak najdroższy kosmetyk!

kobieta leży na plecach a druga kobieta robi jej masaż twarzy
fot. unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here