Masaż twarzy kostkami lodu
fot. Pexels

Masaż twarzy kostkami lodu to szybki i skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Masz wielkie wyjście lub wybierasz się na pierwszą randkę i chcesz wyglądać promiennie? Trafiłaś w odpowiednie miejsce! Co ciekawe, już nasze mamy i ich mamy stosowały ten zabieg, aby poprawić napięcie skóry. Babcine sposoby są najlepsze i niech nawet nikt nie odważy się sądzić inaczej! Jak zabrać się za masowanie kostkami lodu?

Spis Treści

Kostki lodu zbawienne dla Twojej cery

To chyba najtańszy sposób na to, aby zadbać o buzię. Aż chciałoby się rzecz, że taka pielęgnacja twarzy to spełnienie marzeń każdej kobiety. Nie dość, że widać efekty, to nie wydasz ani grosza. Sytuacja idealna! Zimne, a wręcz lodowate kostki, którymi masujesz twarz, mają wiele zbawiennych właściwości:

  • Poranna walka z opuchlizną – jeśli należysz do tych osób, które rano nie przypominają siebie z wieczora, koniecznie wypróbuj tę metodę. Zmniejszy się Twój obrzęk na twarzy i szyi, a opuchlizna spod oczu zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
  • Polepszenie ukrwienia – choć z pozoru może wydawać się to nieważne, w gruncie rzeczy odpowiada także za to, jak wygląda Twoja twarz w ciągu dnia
  • Poprawa napięcia skóry – twarz, która przeszła masaż lodowatymi kostkami, nagle staje się nie tylko bardziej promienna, ale także napięta
  • Koloryt skóry – nagle cera z ziemistej zmienia się w zdrową i delikatnie zaróżowioną
  • Zmniejszenie zmarszczek – to chyba ucieszy wszystkie kobiety, a zwłaszcza te, które nie wiedzą, jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy po 50.
rozpuszczające się kostki lodu z kwiatami rozrzucone na jasnym blacie
fot. Pexels

Masaż twarzy kostkami lodu w kilku krokach

Jak poprawnie przeprowadzić taki masaż twarzy w domu? Kluczowym składnikiem są kostki lodu – najlepiej, żeby nie były tak małe, jak te, które wrzucasz do drinków.

  1. Zawiń kostki w bawełniany, czysty materiał lub w folię przezroczystą
  2. Zacznij delikatnie przykładać lód do twarzy
  3. Gdy skóra w miarę przyzwyczai się do chłodu, zacznij przesuwać kostką po buzi
  4. Cały masaż nie powinien trwać dłużej niż 5 minut
kostki lodu, w których są kwiaty trzymane przez dłoń nad szklanką
fot. Pexels

Kto nie powinien masować twarzy lodem?

Na pewno skonsultować taki zabieg powinny osoby, które mają zespół Aspergera, zakrzepowe zapalenie żył, przewlekłe schorzenia układu krążenia, otwarte rany lub są przeziębione. Wówczas musisz odłożyć taką pielęgnację w czasie i najlepiej o wszystkim porozmawiać ze swoim lekarzem.

Skusisz się na masaż kostkami lodu? Może ta pielęgnacja tak bardzo Ci się spodoba, że zdecydujesz się na morsowanie w domu. Kto wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here