Szczotkowanie na sucho
fot. Pexels

Szczotkowanie na sucho zyskuje ostatnio na popularności i śmiało można powiedzieć, że wśród blogerek urodowych jest to zabieg, który polecany jest tuż obok masażu bańkami chińskimi. Efekty pojawiają się bardzo szybko, co jeszcze bardziej zachęca do regularnego sięgania po szczotkę. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, jak przy wszystkich tego typu zabiegach. Jak się za to zabrać? Już spieszymy z odpowiedzią!

Spis Treści

Dlaczego masaż szczotką na sucho jest tak ważny?

To taki element pielęgnacji ciała, który wprawdzie teraz stał się modny, ale od lat jest stosowany w dbaniu o jędrne ciało. Ma wiele zalet, ale skupimy się dziś na tych kluczowych:

  • Walka z wrastającymi włoskami – na pewno ucieszy się każda z Was, która po goleniu musi męczyć się z niezbyt przyjemnym widokiem, jakim są wrastające włoski. Można sobie z tym naprawdę łatwo poradzić. Skąd się biorą te „czerwone kropki”? Martwe naskórki, których regularnie nie złuszczasz, wchodzą w ujścia mieszków włosów i stąd wspomniane wcześniej czerwone kropki. Jeśli będziesz wykonywać regularnie masowanie ciała za pomocą szczotki i nawilżanie, sprawisz, że z chęcią będziesz pokazywać nogi. Pssst… Zdradzimy Ci jeszcze pewien sekret. Za pomocą szczotki pozbędziesz się krost na pośladkach!
  • Pomarańczowa skórka, której nikt nie chce – to idealny produkt na cellulit, który sprawi, że ciało będzie idealnie gładkie i jędrne. Złuszcza się martwy naskórek, co po pierwsze wpływa na kondycję ciała, a po drugie przygotowuje na dalsze zabiegi.

Ciekawostką może być fakt, że masowanie ciała za pomocą suchej szczotki sprawdzi się nie tylko na pośladkach, nogach, brzuchu czy rękach. Okazuje się, że równie skuteczne jest szczotkowanie twarzy czy szczotkowanie biustu. Jednak w tych przypadkach należy pamiętać o delikatniejszym włosiu! Warto także znać przeciwskazania do zabiegu. Nie szczotkuj ciała z bliznami i otwartymi ranami, a także stanami zapalnymi.

przyrządy do szczotkowania na sucho wiszące na drewnianym wieszaku na tle białej ściany
fot. Pexels

Szczotkowanie na sucho – jak wykonać?

Najważniejszą zasadą jest to, że masaż wykonuje się od stóp w kierunku serca. Wiele blogerek urodowych poleca, aby trzymać szczotkę prostopadle do ciała, ale okazuje się, że najlepiej, jeśli włosie będzie ułożone pod kątem 45 stopni. Wykonuj ruchy długie, nie odrywając szczotki od ciała. Nie naciskaj także zbyt mocno skóry, żeby jej nie uszkodzić. Z czasem z całą pewnością nabierzesz wprawy. Do dzieła!

szczotka do masażu położona na tle lnianego materiału
fot. Pexels

Jak jeszcze można dbać o ciało?

Wiele urodowych blogerek poleca masaż bańką chińską, body wrapping w domu, używanie peelingu kawowego zrobionego samodzielnie czy morsowanie w domu. Każda z tych czynności przynosi inne efekty, a razem są w stanie zdziałać cuda! Pielęgnacja w domu jest bardzo ważna i może zastąpić wizyty w drogich salonach kosmetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here