makijaż na Wigilię 2020
fot. unsplash

Makijaż na Wigilię 2020 nie będzie różnić się od tego, jakie trendy panowały w tamtym roku. Zawsze obroni się elegancja i szykowny minimalizm. Nie przesadzaj z ilością kosmetyków. Nie idziesz na imprezę tylko na wigilijną kolację z najbliższymi. Czasem niektórzy zapominają, że nawet w czasie takiego spotkania obowiązują zasady savoir-vivre. Warto o tym pamiętać, ponieważ dobre maniery są zawsze w cenie.

Spis Treści

Co zrobić przed makijażem?

Oczywiście zanim zabierzesz się do malowania, pozwól sobie na wyjątkową pielęgnację twarzy. Może znajdziesz czas na chwilę dla siebie? Wykonaj delikatny peeling, spryskaj twarz tonikiem, nałóż krem i poczekaj chwilę aż się wchłonie. Żaden makijaż, nawet ten wykonany drogimi kosmetykami, nie utrzyma się na twarzy, jeśli nie zadbasz o odpowiednią pielęgnację w domu.

dziewczyna z długimi rozpuszczonymi włosami trzyma się za głowę i pozuje w pomarańczowej kurtce
fot. unsplash

Makijaż na Wigilię 2020 – co jest na czasie?

Pani Iza z warszawskiego salonu urody zdradziła, co będzie modne w tym roku, jeśli chodzi o makijaż świąteczny.

Niestety możliwości spotkań przez pandemię koronawirusa są ograniczone, ale warto przygotować się do spotkania w małym gronie, pokazując tym samym szacunek do domowników. Moim klientkom doradzam, aby tak samo jak w tamtym roku postawiły na jeden akcent. Niektóre decydują się na czerwoną szminkę, a inne wybierają mocny smokey eyes. Należy jednak pamiętać o tym, jak dobrać kolor szminki do urody, aby pasowała także do włosów. Można się także skusić na sztuczne rzęsy, ale w tym roku naturalny look zdecydowanie jest bardziej na czasie.

A jak się ubrać na Wigilię?

Na pewno warto postawić na klasykę i nie kombinować. Jeśli wiesz, że dobrze wyglądasz i tak samo czujesz się w małej czarnej sukience, nie szukaj na siłę innych rozwiązań. Elegancja tego dnia jest wskazana i zawsze się obroni. Na czasie jest także zakładanie damskiego garnituru, który podkreślić może w korzystny sposób talię i wydłużyć nogi. Jeśli natomiast dalekie Ci są oficjalne ubrania, może sięgnij po czarną marynarkę oversize – trochę elegancji w nonszalanckim klimacie, a do tego luźne spodnie, które wyrażą Twój charakter. Nie zapomnij o dodatkach. W tym roku modne są duże opaski na włosy i masywne naszyjniki.

zbliżenie na kolorowe cienie do makijażu w czarnej paletce
fot. unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here