sala weselna w stylu glamour
fot. piqsels

Wesele glamour może oznaczać tylko jedno – przepych, luksus i blask. Co zrobić, aby przyjęcie weselne wyglądało „drogo”, mimo że nie chcesz przeznaczać na nie wszystkich swoich oszczędności życia? Jest na to kilka trików, którymi dziś się z Wami podzielimy.

Spis Treści

Wesele glamour z definicji powinno być magiczne

Na samym początku zacznijmy może od tego, jak tego dnia powinna wyglądać para młoda w stylu glamour. Suknia ślubna powinna być widoczna z daleka. Tu nie ma miejsca na delikatne elementy. Ma być błysk i szyk. Welon powinien być długi w iście królewskim stylu. Dla wielu panien młodych to okazja do tego, aby spełnić swoje dziecięce marzenia o zdobionej koronkami sukni. Ponadto kreacja powinna być rozłożysta i przypominać te, które można spotkać w filmach 😊 Wiele z nich decyduje się także na wyszywane perły, ale ten element bywa dość kontrowersyjny. Dlaczego? Perły na ślubie mają zwiastować rychłe łzy i nieszczęście. Jakie jeszcze inne ślubne przesądy znacie?

A co z dodatkami?

Chyba nie musimy dodawać, że wesele glamour nie mogłoby się odbyć bez odpowiedniej biżuterii panny młodej. Nie żałuj sobie biżuterii ślubnej do włosów – powinna być widoczna. Zapomnij także o delikatnej biżuterii, która w tej odsłonie niekoniecznie się sprawdzi. Całości dopełni makijaż ślubny i fryzura ślubna – oba te elementy muszą być dopracowane do perfekcji.

wesele glamour
fot. pexels

Wesele glamour – co jeszcze wybrać?

Każda para młoda od samego początku powinna wiedzieć, w którą stronę chce iść i jaki ma mieć charakter ich przyjęcie. Zwiastunem tego powinny być już same zaproszenia ślubne. W nich już można przemycić to, czego goście będą spodziewać się na weselu. Młodzi często w dosłowny sposób na zaproszeniach nawiązują do kwiatów lub kolorów dekoracji ślubnych. Najczęściej pary młode wybierają czerń, złoto, srebro, biel, a z dodatków wspomniane wcześniej perły, pióra i luksusowe tkaniny. To, że wesele jest glamour widać także na stołach – wybór kwiatów tego dnia nie może być przypadkowy.

Kwiaty na ślub z reguły wybiera się na podstawie tego, co w danej chwili występuje w kwiaciarniach. Ciężko bowiem w grudniu domagać się nagle ogromnego bukietu z konwalii. Warto mierzyć siły na zamiary i nie tylko w kwestii kwiatów. Jeśli chodzi o wiązankę panny młodej, warto postawić na jasne kolory, które będą wyglądać świeżo i dodadzą blasku. Z kolei ozdoby na stole zależą od tego, jaki będzie rodzaj stołów. Załóżmy, że będą to okrągłe stoliki. W takiej konfiguracji bardzo glamour będą wyglądać kwiaty w wysokich wazonach, które nie będą przeszkadzać w komunikowaniu się gości. To bardzo efektowna ozdoba!

A jaki tort na wesele?

W tym przypadku jest także cała masa możliwości. Najczęściej pary młode, które pragną odrobiny luksusu decydują się na klasyczne kształty w jasnych barwach (okrągłe torty) w towarzystwie równie jasnych dodatków (kwiaty, perły) lub kontrastowe czarne tasiemki. Każdy cukiernik marzy o takim zamówieniu, ponieważ jest to bez wątpienia ogromne wyzwanie.

elegancki pan młody
fot. pixabay

Co dla Ciebie jest synonimem luksusu na ślubie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here