wesele w stylu boho
fot. piqsels

Wesele w stylu boho to propozycja dla romantycznych dusz, które są sentymentalne i lubią naturalne dodatki i powrót do korzeni. W wystroju sali weselnej jest dużo drewna, kwiatów i naturalnych odcieni. Nie czuć skrępowania, co przekłada się na całe przyjęcie. Wiele osób decyduje się na taki styl, mając nadzieję na ciepłą i swobodną atmosferę. Czy lubisz taki klimat? A może bliżej Ci do wesela glamour?

Spis Treści

Dla kogo taki styl?

Przede wszystkim dla osób, które mają dość przepychu i chcą, aby ten najważniejszy dzień w ich życiu odbył się bez zbędnego zadęcia i sztywnej atmosfery. Co charakteryzuje boho ślub?

  • Drewno
  • Niezliczone ilości świec na stołach
  • Suknie z koronek w luźnym stylu
  • Rustykalne dodatki

Oczywiście to nie wszystkie elementy, dzięki którym tego dnia przyjęcie weselne ma boho charakter. Składa się na to wiele czynników, zaczynając od zaproszeń ślubnych, które wyróżniają się na tle innych. Najczęściej mają element związany z roślinnością, a czcionka nie wygląda jak zaproszenie na oficjalny bal u prezydenta. Gość, który otrzymuje coś takiego, ma odnieść wrażenie, że przyjęcie będzie miało przyjazną i ciepłą atmosferę.

para młoda
fot. pexels

Panna młoda w stylu boho

Jak już wcześniej nadmieniliśmy, panna młoda najczęściej stawia na suknię ślubną, która nie ma niezliczonej ilości podszewek, a na dole nie ma koła. To kreacje piękne, ale bez zbędnych ozdób. Przywodzą na myśl coś bardzo przyjemnego i zbliżonego do natury. Najczęściej są to grubsze koronki. Często kobiety rezygnują z welonu na rzecz wianka ślubnego, który wykonany jest z kwiatów. Biżuteria ślubna do włosów raczej nie występuje. Jeśli chodzi o kolczyki i naszyjniki, także panny młode rezygnują z tego elementu. Uważają, że sam wianek ślubny jest na tyle bogaty, że lepiej nie robić mu konkurencji.

Makijaż ślubny i fryzura ślubna to coś zupełnie innego niż to, co można spotkać na weselach glamour. Najczęściej panie decydują się na delikatne fale, które sprawiają wrażenie, jakby były zrobione od niechcenia. Na próżno szukać tu ton lakieru do włosów i misternych koków. W tym przypadku stawia się na naturalność! Tak samo jeśli chodzi o make-up. Zamiast czerwonej szminki na ustach pojawia się szminka nude. Oczy są delikatnie podkreślone i voila!

panna młoda w lesie
fot. pikrepo

Dekoracje na weselu w stylu boho

To przede wszystkim drewno, świece i kwiaty, które można odnieść wrażenie, że zostały zerwane przed chwilą z ogrodu. Jeśli chodzi o materiały, bardzo popularna jest juta, bawełna i jedwab. Młodzi decydują się także na wesele pod gołym niebem i z tego też powodu ozdabiają drzewa np. lampionami. To bardzo popularny dodatek, który można zamówić w Internecie i nie wydać na niego dużo, a przyznać trzeba, że robi spektakularne wrażenie. Nasz trik: winietki niech będą wypisane przez Was odręcznie. Goście to docenią!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here