twarz panny młodej
fot. piqsels

Welon wydaje się nieodzownym elementem stroju. Niemalże każda panna młoda nie wyobraża sobie bez niego swojej kreacji. Jaki powinien on być? Krótki? Długi? A może lepiej zastąpić go wiankiem ślubnym lub woalką? To, jaką formę ozdoby głowy wybierzesz, zależy przede wszystkim od Ciebie, ale także od charakteru wesela.

Spis Treści

Od czego zacząć?

Przewrotnie odpowiemy, że najlepiej zacząć od… sukni ślubnej. Jeśli będziesz wiedzieć, jaka będzie Twoja kreacja, łatwiej będzie dopasować welon. Pod uwagę należy wziąć także Twoją figurę i to, jaki masz typ urody. Sama widzisz, że składa się na to dość sporo czynników! Kto by pomyślał, że to będzie aż tak skomplikowane?! Weronika, która pracuje w jednym z salonów sukien ślubnym, zwierza się z tego, jak panny młode wybierają welony.

Prawdą jest, że większość kobiet chce mieć tego wyjątkowego dnia na głowie welon. Wcale im się nie dziwię, ponieważ to taki element, który potrafi zbudować całą stylizację i sprawić, że nie można oderwać wzroku od panny młodej. Jednak uważam, że nie można robić tego na siłę. Jeśli panna młoda ma suknię, do której z reguły producent nie dołącza w zamyśle welonu, lepiej nie kombinować na własną rękę. Najważniejsze to przymierzyć kilka welonów i wybrać najatrakcyjniejszy dla siebie

welon
fot. maxpixels

Welon zależy od tego, jaki charakter ma ślub

Jeśli decydujecie się na wesele w stylu boho, z reguły panny młode stawiają na naturalność, czyli: delikatna biżuteria, fryzura ślubna w luźnym stylu, a na głowie zamiast welonu bardzo często ląduje po prostu wianek ślubny. Natomiast wesele glamour to zupełnie inna bajka. Bardzo często kobiety decydują się na welon, który podkreśla jeszcze bardziej klimat przyjęcia i to, jak efektownie wygląda panna młoda.

Jak wybrać welon pod względem koloru?

Zasady savoir-vivre ślubnego mówią, że welon pod żadnym pozorem nie może odbiegać kolorystycznie od Twojej sukni ślubnej. Jeśli kreacja jest śnieżnobiała, welon absolutnie nie może być w kolorze kości słoniowej.

Jaka długość jest odpowiednia?

Tu znowu wracamy do punktu wyjścia, ponieważ to zależy od tego, jaką będziesz mieć suknię, ale też od tego, do jakiego typu sylwetek należysz.

  • Krótki. Z reguły ma około 50 cm i sięga do piersi. Dobrze wygląda w towarzystwie retro sukni i przy krótszych włosach. Idealnie pasuje do drobnych kobiet
  • Średni. Ma od ok. 55 do 70 cm i śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej uniwersalny. Sprawdzi się w większości kreacji, nie odbierając szyku sukni ślubnej. Często wybierany przez panie, które mają sukienku typu „księżniczka”
  • Długi. Ma około 100 cm i najlepiej wygląda w towarzystwie prostej sukni typu „rybka”. Jeśli masz tren, raczej nie powinnaś decydować się na taką długość welonu. Porada: taka długość optycznie wydłuża sylwetkę
  • Bardzo długi. Taki, który kończy się za trenem sukni. Przepięknie wygląda, gdy panna młoda idzie w kierunku ołtarza

Szybkie porady:

Jeśli wiesz, że masz problem z którąś częścią swojego ciała, nie pozwól, aby w tym miejscu kończył się welon. Masz szerokie biodra? Wybierz welon taki, który sięga piersi lub jest długi. Jeśli nie jesteś zbyt wysoka, nie upinaj welonu pod fryzurą ślubną, a nad nią. Dzięki temu będziesz wydawała się wyższa.

panna młoda od tyłu
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here