masaż bańką chińską
archiwum prywatne

Masaż bańką chińską można wykonywać w domu? Jak najbardziej, a ostatnio stał się tak samo popularny jak szczotkowanie na sucho czy body wrapping w domu. Pielęgnacja ciała nigdy nie była tak łatwa, a my z chęcią pokażemy Ci, jak się za to wszystko zabrać. Magiczne bańki stawiać może każdy z nas, mając oczywiście na uwadze stan zdrowia i kondycję skóry. Zaciekawieni?

Spis Treści

Masaż bańką chińską – co to jest i jak działa?

To nic innego jak zasysanie ciała do środka bańki. Istotne jednak jest to, jak wykonywać taki zabieg, ponieważ samo zassanie nie wystarczy, a zbyt długie przetrzymywane może wywołać tylko efekt odwrotny od oczekiwanego. Masaż, który wykonasz w domu, musi polegać na tym, aby wspomnianą gumową bańkę przesuwać po ciele – nigdy nie zatrzymuj się na skórze!

Działania takiego zabiegu są wprost fenomenalne. Do tych najbardziej popularnych zalicza się:

  • przyspieszenie przemiany materii
  • pozbycie się zbędnych toksyn
  • poprawienie ukrwienia
  • ujędrnienie ciała
  • zredukowanie cellulitu
bańka chińska przezroczysta trzymana w palcach na białym tle
archiwum prywatne

Jak poprawnie użyć bańki?

Pielęgnacja w domu to luksus, ale należy wiedzieć, jak odpowiednio ją wykonać. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi produkt, którym można zrobić sobie krzywdę, jeśli będzie nieodpowiednio używany. Stosowanie bańki chińskiej krok po kroku:

  1. Nawilżanie skóry w tym przypadku to podstawa. Nałóż obficie oliwkę lub olej kokosowy. Nie musisz wydawać na ten produkt dużo pieniędzy. Tanie kosmetyki sprawdzą się idealnie.
  2. Ściśnij bańkę i dołóż do skóry, która po chwili zostanie zassana
  3. Teraz czas na ruch! Zawsze masaż zaczynaj od dolnych partii ciała i przesuwaj ku górze. Na samym początku możesz odczuwać dyskomfort, a nawet przez chwilę ból, ale nie poddawaj się. W takiej sytuacji możesz samodzielnie manewrować tym, jakie natężenie ma bańka. W jaki sposób? To zależy od tego zasysania skóry. Im więcej „schowa się” w bańce, tym bardziej bolesny może być masaż. Staraj się jednak nigdy nie dopuszczać do sytuacji, gdy zabieg będzie dla Ciebie mocno dyskomfortowy
  4. Poświęć na masaż około 3 minut na każdą partię ciała. Powtarzaj czynność codziennie z małymi wyjątkami
bańka chińska położona na dłoni na białym tle
archiwum prywatne

Kto nie może wykonać zabiegu?

Na pewno warto odpuścić sobie korzystanie z baniek chińskich, gdy przechodzisz menstruację. Nie zaleca się także takiego masażu osobom, które mają bardzo delikatną i naczynkową cerę. Ponadto osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi lub mają choroby nowotworowe, powinny zapomnieć o takim sposobie na walkę z cellulitem. Zabrania się także korzystania z baniek chińskich przez kobiety w ciąży. Poza tym najlepiej skonsultować się z lekarzem w tej kwestii, aby móc przejść do działania i cieszyć się z efektów pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here