french manicure
fot. pxfuel

French manicure – dla wielu oznaka klasy i stylu, a dla innych synonim kiczu i powrotu do lat dziewięćdziesiątych. Jak w takim razie podchodzić do tematu? Z całą pewnością wpisuje się w dress code wielu firm, dzięki temu, że jest mu blisko do naturalnego looku. Jednak czy cały czas jest modny? Czy manicure hybrydowy 2020 uwzględnia go w trendach? Zdania są w tej kwestii podzielone, ale przecież i tak ostatecznie wszystko zależy od tego, co nam się podoba, a nie od tego, co jest modne.

Spis Treści

Hit czy kit?

Przez ostatnie lata french manicure nie był uważany za szczyt elegancji. Większą popularnością cieszył się manicure nude lub biały manicure. Niewiele kobiet decydowało się nawet skorzystać z takiego rozwiązania, gdy wybierało manicure ślubny. W 2019 roku role się odwróciły i wspomniany francuski manicure przeszedł renesans. Znów chętnie zaczęto go wybierać na wielkie wyjścia i malować tym wzorem paznokcie na co dzień. Co przyniósł 2020 rok? Większą popularnością cieszą się pastelowe kolory. Stawia się także na modne wzory paznokci, często geometryczne i nieoczywiste. Mimo wszystko nadal jest grupa pań, dla których french manicure będzie ponadczasowym wyborem.

beżowy manicure na dłoniach
fot. pexels

Jak wykonać french manicure?

Zanim przejdziemy do instrukcji ‚krok po kroku’, nie zapominaj o tym, aby zawsze mieć zadbane dłonie, niezależnie od tego, czy będziesz je malować zwykłym lakierem czy lakierem hybrydowym. Pamiętaj, że szalenie ważne jest nawilżanie skóry i peelingowanie. Nie musisz chodzić w tym celu regularnie do kosmetyczki. Domowe SPA możesz zrobić w swojej własnej łazience, a zaufaj, że pielęgnacja dłoni w domu przynosi równie zadowalające efekty 😊 Jak zrobić french manicure przy użyciu klasycznego lakieru?

  1. Zajmij się najpierw skórkami. Odsuń je lub usuń. Wszystko zależy od tego, jaką metodę lubisz najbardziej
  2. Wybierz kształt paznokci i nadaj go za pomocą pilnika
  3. Odtłuść płytkę za pomocą cleanera
  4. Pomaluj paznokcie bezbarwną odżywką lub lakier bazowym
  5. Czas na białe końcówki. Jeśli masz wprawę, możesz namalować je odręcznie pędzelkiem. Jeśli dopiero zaczynasz, skorzystaj ze specjalnych pasków do french manicure
  6. Odklej paski, gdy lakier wyschnie
  7. Paznokcie pomaluj dwukrotnie jasnym/beżowym lakierem
  8. Na koniec możesz także nanieść lakier utwardzający. W skórki wetrzyj oliwkę
jedna dłoń leży na drugiej a na paznokciach french manicure
fot. pexels

Czy french jest nadal popularny?

Pani Ola z salonu w Krakowie odpowiedziała na pytanie, które na pewno nurtuje niejedną z nas.

Mimo że nie jest to najnowszy trend, moje klientki bardzo często chcą mieć w ten sposób pomalowane paznokcie. Odradzam im jednak niemodny już kwadratowy kształt paznokci i doradzam z reguły krótszy, który bardziej przypomina migdał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here