Piosenka na podziękowanie dla rodziców
fot. pexels

Piosenka na podziękowanie dla rodziców powinna pojawić się w czasie zabaw weselnych? To zależy od Pary Młodej. Są ciężkie sytuacje rodzinne, w których ciężko o umiejscowienie takiego utworu, ponieważ może on wywołać niepotrzebnie zbyt silne emocje. Być może jeden z rodziców sam nie życzyć sobie tego, aby występować przed wszystkimi gośćmi. Sytuacji jest tyle, ile ludzi i warto mieć to na uwadze w czasie ślubnych przygotowań. Najlepiej, aby nie popełnić gafy, skonsultować to z najbliższymi. Wtedy będziesz mieć pewność, co zrobić.

Spis Treści

Wdzięczność za to, co się dostało

Warto nie tylko wystosować podziękowania dla gości czy podziękowania dla świadków, ale równie mocno (jak nie bardziej!) powinno się pamiętać o podziękowaniach dla rodziców. Oczywiście nie chodzi o to, aby kupować im drogie prezenty i zapożyczać się na tę okazję. Chodzi o gest i pamięć, a te są cenniejsze niż niejedna sztabka złota. Razem przeżyjcie tę noc w miłości i pełnym zrozumieniu.

para młoda całująca się nocą pod zimnymi ogniami
fot. pexels

Piosenka na podziękowanie dla rodziców – 15 pięknych propozycji

Wśród piosenek weselnych zawsze powinno znaleźć się miejsce na to, aby zadedykować piosenkę dla tych, bez których wesele nie mogłoby się odbyć. Rodzice, choć często w cieniu, tym razem powinni być w samym centrum zainteresowania. Oczywiście nie można o nich zapomnieć! Jaki utwór pasuje na tę okazję? Pary na pewno się nad tym zastanawiają, ponieważ pierwsze, co przychodzi wszystkim do głowy to… „Cudownych Rodziców Mam”. Tak, piosenka jak najbardziej pasuje, ale została zagrana już tyle razy, że kolejne odtworzenie może nie mieć w sobie takiego pokładu emocji, jakie powinno za sobą nieść. Wybierając piosenkę, musisz pamiętać także, że wcale nie musi to być utwór z tekstem o rodzicach lub taki, który wręcz wprost dziękuje im za wszystko. Może to być piosenka, która dobrze Wam się kojarzy. Nie traktujcie jej jak pierwszy taniec. Wystarczy, że złapiecie za ręce rodziców i zatańczycie z nimi w kółku.

Na jakie piosenki się zdecydować?

Nie trzeba szukać na rodzimym podwórku. Mogą to być utwory zagraniczne – przecież nic nie stoi na przeszkodzie.

 1. Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat
 2. Doris Day – Que sera sera
 3. Kortez – Dla mamy
 4. Urszula Sipińska – Cudownych rodziców mam
 5. Mig – Podziękowanie dla rodziców
 6. Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy
 7. Preludium – To dzięki Wam
 8. Bayer Full – Walc dla rodziców
 9. Akcent – Rodzinny dom
 10. Cliver – Podziękowanie dla rodziców
 11. Bajery – Tylko Wy rodzice
 12. Celine Dion – Because you loved me
 13. Paul Simon – Loves me like a rock
 14. Al Martino – Daddy’s little girl
 15. The Beatles – She’s leaving home
czarno-białe zdjęcie pary młodej zrobione tyłem
fot. pexels

Jaka piosenka dla rodziców rozbrzmiała na Waszym weselu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here