podziękowania dla rodziców
fot. needpix

Podziękowania dla rodziców – tego elementu nie powinno zabraknąć w czasie zabawy weselnej. Dzięki temu wyrazicie wdzięczność za te wszystkie lata i dołożenie starań do tego, abyście wyrośli na dobrych ludzi. Dlatego w czasie ślubnych przygotowań nie powinniście o tym absolutnie zapomnieć.

Spis Treści

Dopasować podziękowania do wesela?

Oczywiście można to zrobić, uwzględniając to, w jakim klimacie bęfdzie cała ceremonia. Być może inny pomysł wpadnie do głowy parze młodej, która będzie mieć wesele glamour, a jeszcze inny zakochanym, którzy chcą mieć wesele w stylu boho.

Podziękowania tylko dla rodziców?

Oczywiście, że nie! Teraz nastała moda na prezenty dla gości weselnych i podziękowania dla gości, ale nie wolno zapomnieć jeszcze o osobach, które przez cały czas przygotowań były u Waszego boku. Nie może zabraknąć także podziękowań dla świadków! Niezależnie od tego, co by się nie działo, oni zawsze pomogą, uratują w niezręcznej sytuacji i przyjmą taką ilość alkoholu, żebyście Wy nie musieli się upijać 😀 Dopilnują, czy księga gości weselnych jest na swoim miejscu, czy prezenty ślubne trafiają w odpowiednie miejsce i czy welon dobrze się układa w czasie ślubu kościelnego.

uśmiechnięta młoda para patrzy w przód
fot. piqsels

Podziękowania dla rodziców – propozycje prezentów

Możecie zapytać rodziców, czy jest coś, czego im brakuje lub coś, o czym marzą. Oczywiście to, jaki prezent kupicie, zależy od tego, jak macie na to przeznaczony budżet. Pamiętajcie, że droższy nie znaczy lepszy 😉

  • Wyjazd we dwoje. Kiedy Wasi rodzice gdzieś razem byli? Zafundujcie im urlop nad morzem lub wypad w góry. Gdy odpowiednio wcześnie zarezerwujecie miejsce, hotel nie będzie aż tak drogi.
  • Uroczysta kolacja. To także może być swoiste dobro luksusowe! Zarezerwujcie im stolik w eleganckim miejscu.
  • Grawer. W tym punkcie jest pełna dowolność, ponieważ może to być biżuteria, ale i sztućce lub portfele z datą ślubu. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!
  • Hand-made. Możesz także wesprzeć polskie marki, które na takie okazje przygotowują specjalne zestawy dla rodziców, w których znajdują się słodycze, kawa, alkohol, filiżanki etc.
  • Pamiątkowy album. To prezent, który nigdy się nie zestarzeje. Zawsze jest chęć wracania pamięcią do tego, co było, prawda?

A co powiedzieć w trakcie podziękowań dla rodziców?

Stres może doprowadzić do sytuacji, że zabraknie słów w takiej chwili, a wzruszenie będzie sięgać zenitu, dlatego warto przygotować sobie wcześniej tekst i nie liczyć na to, że w tak emocjonującym momencie powie się coś logicznego „z głowy”. Mamy trzy propozycje, które naszym zdaniem sprawdzą się idealnie w takiej sytuacji:

Kochani Rodzice. Dziękujemy za wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy. Jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za uśmiech, miłość, dobrą radę. Za to, że zawsze można na Was polegać, i zawsze liczyć na pomoc i wsparcie. Kochamy Was bardzo

Drodzy Rodzice… Z głębi serca dziękujemy Wam za wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy. Jesteśmy Wam wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za miłość, uśmiech, dobrą radę. W przeciągu tych kilku lat – wychowując nas, staliście się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, na których zawsze można polegać, którzy zawsze służą oparciem i pomocą. Pragniemy Wam również podziękować za pomoc w przygotowaniach do naszego ślubu i wesela. To dzięki Wam mogliśmy się dzisiaj wszyscy spotkać

Dzisiaj w tym dniu nietypowym słonecznym, weselnym, wrześniowym, podziękować chcielibyśmy za wszystkie dni spędzone do tej pory z Wami. Za to że byliście z nami… że byliście myślami, za wszystko co dobre, za wychowanie, za pyszne obiady, za czyste pranie, za każde piękne życia chwile, za życie z Wami, które spędziliśmy mile, za „dobranoc” wieczorem, za poranne pobudki, za uśmiech na twarzy, za kieliszek wódki. Podziękować Wam także chcemy za wysiłek, jaki włożyliście w organizację uroczystości, która sprawiła nam tak dużo radości.

panna młoda w białej sukni i pan młody w garniturze
fot. pexels

A Wy jak podziękowaliście rodzicom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here