zabawy weselne
fot. pixabay

Zabawy weselne na każdym weselu? Można śmiało powiedzieć, że to nieodzowny element większości przyjęć. Oczywiście są wesela, w czasie których nowożeńcy rezygnują z tego typu zabaw, ale w Polsce to jeszcze rzadkość. Co w takim razie wybrać, aby nie przekroczyć granic dobrego smaku i sprawić, żeby goście nie czuli się skrępowani? Jest sporo możliwości, o których nie można zapomnieć w czasie ślubnych przygotowań.

Spis Treści

Zabawy weselne. Które są najciekawsze i najmniej obciachowe?

To wszystko oczywiście zależy od samej pary młodej i od zaproszonych gości. Niektóre panny młode nie chcą uczestniczyć w tego typu rozrywce, ponieważ boją się, że suknia ślubna im się zniszczy. Inne z kolei na tę okazję specjalnie się przebierają (tak jak na pierwszy taniec). Załóżmy jednak, że jesteście parą, która chce zabawić gości w ten sposób. Oto lista kilku aktywności, które są naprawdę śmieszne.

Pociąg

Zabawa idealna dla tych, którzy uwielbiają taniec. Należy zebrać jak najwięcej gości w tzw. „wagoniki” i przemierzać z nimi tanecznym krokiem przez całą salę w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Nagle orkiestra/dj przestaje grać i puszcza jakiś narodowy taniec. Wszyscy muszą zacząć tańczyć. Przykłady:

  • Francja – kankan
  • Rosja – kazaczok
  • Austria – walc
  • Hiszpania – corrida
  • Polska – polonez

Pytania do pary młodej

Młodzi małżonkowie siadają na środku sali tyłem do siebie. Pan Młody dostaje kartki z napisami: „Żona” i „Ja”. Panna Młoda dostaje kartki z napisami „Mąż” i „Ja”. Wodzirej, dj lub ktoś z orkiestry zadaje parze pytania i oni bez żadnego słowa odpowiadają za pomocą kartek. Podnoszą je w odpowiednim momencie. Przykłady pytań:

  • Kto pierwszy powiedział „kocham Cię”?
  • Kuchnia: kto będzie w niej rządzić?
  • Kto ma fajniejszych teściów?
  • Kto będzie trzymał kasę?
  • Do kogo należy ostatnie słowa?
figurki pana młodego i panny młodej
fot. pixabay

Taniec na gazecie

Bardzo wdzięczna zabawa, która wywołuje sporo śmiechu. Do tej konkurencji zgłasza się kilka par. Tańczą na rozłożonej gazecie. Po krótkim przygrywaniu piosenki, składają gazetę na pół, znów na pół itd. Dzieje się tak aż do momentu, gdy zostanie tylko jedna para, która wygrywa. Oczywiście w zabawie chodzi o to, aby nie przekroczyć linii gazety.

Kuszenie Adama

Gra polega na tym, że kilka par wychodzi na parkiet. Panie otrzymują jabłka zawieszone na sznurku. Ich partnerzy muszą zjeść jak najszybciej owoc bez użycia rąk. Oczywiście wygrywa ta para, która zrobi to w jak najkrótszym czasie. Dla urozmaicenia w niektórych odsłonach tej gry panie stoją na krzesełkach.

Należy pamiętać, aby brać pod uwagę to, czy goście są faktycznie zainteresowani takimi zabawami. Na pewno z niektórymi rozmawialiście już w czasie wręczania zaproszeń ślubnych. To dobry moment do tego, aby wyczuć grunt i zorientować się, czy ktoś chciałby się w ten sposób bawić. Jeśli zorientujecie się, że większości to nie pasuje, lepiej sobie odpuścić i rzucić tylko welonem i muszką, a później poczęstować gości tortem na wesele.

tańczący nowożeńcy
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here