Oryginalny sposób na oświadczyny
fot. pixabay

Oryginalny sposób na oświadczyny to marzenie większości kobiet. Mało która chciałaby usłyszeć pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?” w zwykłym anturażu. Co w takim razie zrobić, aby Twoja ukochana miała ten dzień w pamięci do końca życia? Na pewno warto zrobić ten krok świadomie bez presji innych ludzi. Nie bierz pod uwagę tego, co mówią rodzice, jak przedstawiają sprawę znajomi i jakie ogólne przeświadczenie panuje w mediach. To od Ciebie zależy, kiedy zadasz to najważniejsze pytanie w życiu.

Spis Treści

Czy zaręczyny powinny odbyć się w obecności rodziców?

Zasady savoir-vivre i stara szkoła jasno mówią o tym, że najlepiej, gdyby przyszły pan młody poprosił o rękę swojej wybranki w towarzystwie jej rodziców. Najlepszą okazją jest uroczysty obiad. Wcześniej jednak, zanim wszystko się rozpocznie, wręcza przyszłej teściowej kwiaty, a teściowi upominek, który jest spersonalizowany. Zasiadacie do stołu, a po posiłku lub pod jego koniec, mężczyzna sygnalizuje, że chciałby coś powiedzieć. Prosi ukochaną o rękę w towarzystwie zebranych gości. Kobieta przyjmuje pierścionek i zakłada go na serdeczny palec prawej ręki.

Oczywiście ten scenariusz pojawia się coraz rzadziej. Młodzi chcą być w tej chwili sami ze sobą. Przyszły mąż chce powiedzieć kilka słów od siebie, które będą płynąć prosto z serca. Ciężko zdobyć się na odwagę w towarzystwie całej rodziny.

narzeczeni
fot. maxpixels

Oryginalny sposób na oświadczyny. Co Ty byś wybrał?

Na początku zastanówmy się nad tym, czy oświadczyny bez pierścionka w ogóle wchodzą w grę. Teoretycznie tak, ale według tradycji i panujących w naszym kraju zwyczajów, nie jest to dobra droga. Dlaczego? Pierścionek zaręczynowy jest istotnym elementem. Mówi się, że ta biżuteria nie powinna być tańsza niż trzykrotna wartość zarobków mężczyzny. Czy zawsze tak to wygląda? Niekoniecznie! Wszystko zależy od tego, jak wygląda Wasza relacja, jakie podejście do błyskotek ma dziewczyna i czy przyszłego pana młodego najzwyczajniej w świecie stać na taki wydatek. Pani Sylwia, która pracuje w sieci popularnego sklepu jubilerskiego, mówi:

Nie ma absolutnie reguły, według której trzeba postępować. Teoretycznie pierścionek ma kosztować tyle, co trzy wypłaty mężczyzny. A co jeśli go na to nie stać? Nie oświadczy się ukochanej osobie, bo go nie stać? Nie popadajmy w skrajności!

Jak i gdzie się oświadczyć?

Miejsce zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Może to być park, w którym byliście na pierwszym spacerze, albo zacisze domowe. Niektórzy decydują się na oświadczyny podczas zagranicznej wycieczki. Co wybrać? Bezsprzecznie Ty znasz najlepiej swoją ukochaną i jak nikt inny wiesz, jak chciałaby przeżyć ten wyjątkowy dzień. Oczywiście możesz skusić się na odrobinę niezaplanowanego szaleństwa!

Jakie masz możliwości?

  • Oświadczyny w domu. Nie ma w tej propozycji absolutnie nic złego. Wiele osób decyduje się na taką formę, ponieważ nie wprawia ona drugiej połówki w zakłopotanie. Nie wszystkie kobiety chcą, aby ich mężczyzna klękał w miejscu publicznym i przy innych ludziach pytał się o to, czy ona zostanie jego żoną
  • Oświadczyny w kinie. To może być dobra droga dla kogoś, kto lubi być w centrum zainteresowania i nie boi się wyzwań. Poza tym musi też wiedzieć, że wybranka będzie tak samo się cieszyć z takiego rozwiązania jak on
  • Romantyczne oświadczyny. Jest cała masa miejsc i możliwości, dzięki którym sprawisz, że Twoja ukochana poczuje się jak księżniczka. Może to być park, spacer w lesie, piknik, wypad na morze, ale i… lot balotem. Jeśli wiesz, że komedie romantyczne to ulubiony gatunek Twojej partnerki, zdecyduj się na dom wypełniony kwiatami i balonami
  • Oryginalne zaręczyny. Czyli takie, o których nie tylko będziecie Wy długo mówić, ale także Wasi bliscy. Jeśli jesteście fanami jakiegoś zespołu, poproś dziewczynę o rękę w czasie ich koncertu. Możesz także zaangażować w to więcej osób – co to znaczy? Poświęć na to cały dzień. Zostawiaj swojej ukochanej notatki w różnych miejscach i poproś przyjaciół o to, aby Ci w tym pomogli. Może to być także w formie zagadek. Gdy w końcu kobieta dojdzie do końca zadania, spotka tam Ciebie! Coraz bardziej popularne stają się oświadczyny w escape roomie. Chyba się domyślasz, co jest na końcu?
  • Szalone oświadczyny. Skok na bungee z pierścionkiem w kieszeni? Spacer na szczyt i oświadczyny na najwyższej górze? Wszystko zależy od Ciebie!
pierścionek zaręczynowy
fot. pexels

A tak na marginesie, wiesz już jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Pamiętaj, że kobiety nie lubią długo czekać… Zaręczyny to dla nich znak, że mogą przygotowywać powoli wesele. Nie zdziw się, gdy już następnego dnia po tym, jak dostała od Ciebie pierścionek zaręczynowy, zacznie snuć plany. Zacznie szukać idealnego bukietu panny młodej i będzie myśleć, jaką suknie ślubną wybrać 😆

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here