manicure do szkoły
fot. pxfuel

Manicure do szkoły powinien być skromny, dziewczęcy i niezbyt rzucający się w oczy. W końcu szkoła to miejsce do nauki, a nie pokaz mody (przyznajcie się, która z mam tak do Was mówiła?! 😂). Czy istnieje w takim razie jakiś złoty środek, który sprawi, że dorastające dziewczyny będą mogły skorzystać z ulubionego lakieru hybrydowego lub zwykłego i pomalować nim paznokcie? Teoretycznie tak, ale oczywiście wszystko zależy od tego, jaki regulamin jest w danej szkole.

Spis Treści

Manicure do szkoły – najpierw sprawdź, a potem maluj!

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki związane z wykonaniem manicure, dowiedz się, czy w Twojej szkole w ogóle można malować paznokcie. Jeśli nie ma takiej możliwości, lepiej nie ryzykować! Możesz wówczas skusić się na jakiś delikatny kolor np. gdy będziesz wybierać się na pierwszą randkę lub na osiemnastkę. Reasumując, jeśli nie masz pozwolenia, nie ryzykuj, a paznokcie maluj tylko na wielkie wyjście.

Manicure do szkoły – hybryda czy zwykły lakier?

Oczywiście moda teraz jest na lakiery hybrydowe, ale Ty możesz swoją przygodę zacząć z klasycznymi, które swoją drogą łatwiej jest zmyć. Jeśli natomiast rodzice Ci pozwolą i sama będziesz chciała sprawdzić, jak zrobić manicure hybrydowy, raz na jakiś czas możesz pozwolić sobie na takie szaleństwo. Wybierz wówczas delikatny odcień, który nie będzie rzucać się w oczy. Dlaczego taka barwa? Lakier hybrydowy ma to do siebie, że utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni, więc najlepiej wybrać kolor, którego nie trzeba będzie co kilka dni zmieniać 😉

szary manicure na jednej dłoni na tle liści

Jaki kolor lakieru wybrać?

Jeśli wiesz, że możesz pomalować paznokcie, na pewno ogranicz mocno kolorystkę. Nie wybieraj neonów, czerni, czerwieni i mocnych barw. Warto postawić na french manicure, ale w połączeniu z krótkimi paznokciami. Zawsze trafiony będzie manicure nude, ponieważ naturalny look w tak młodym wieku sprawdza się najlepiej. Co z modnymi wzorami paznokci? Lepiej w tej materii nie ryzykować, ponieważ może to być już za dużo. Lepiej nie przesadzać i nie zwracać uwagi swoim wyglądem. Jeśli masz potrzebę eksperymentowania i chciałabyś rozwijać się na tym polu, może warto malować paznokcie np. starszym koleżankom lub domowniczkom.

A co z makijażem do szkoły?

Tak samo w tym temacie lepiej stawiać na naturalność i skupić się na pielęgnacji twarzy. Zamiast tony ciężkiego podkładu, sztucznych rzęs, mocnego rozświetlacza i czerwonej szminki, postaw na krem BB, delikatnie wytuszowane rzęsy i błyszczyk do ust, który tylko delikatnie podkreśli Twoją urodę. Nie przesadzaj!

pomarańczowy manicure we wzory na obu dłoniach
fot. pxfuel

Malujesz paznokcie do szkoły?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here