biżuteria ślubna do włosów
fot. maxpixels

Biżuteria ślubna do włosów to temat, który spędza sen z powiek każdej pannie młodej. Dlaczego? Trzeba bowiem zdecydować się, na który mocniejszy akcent postawić. Czy pierwsze skrzypce ma grać suknia ślubna, welon, biżuteria na ślub, wianek ślubny czy kwiaty na ślub?

Spis Treści

Co było pierwsze?

Rozwiewamy Wasze wszelkie wątpliwości – najpierw powinnyście wybrać suknię ślubną, ponieważ jest bazą, wokół której budujemy resztę. Znacznie prościej jest dopasować dodatki do kreacji niż miałabyś to robić na odwrót. Może też być tak, że od samego początku wiedziałaś, że suknia będzie minimalistyczna tylko dlatego, aby biżuteria, kwiaty i inne dodatki mogły być widoczne.

panna młoda z tatuażem
fot. pxhere

Biżuteria ślubna do włosów uzależniona od fryzury?

To chyba nie powinno nikogo dziwić, że właśnie w ten sposób dobiera się te elementy. Pamiętaj, aby umówić się nie tylko na makijaż próbny, ale także na to, aby sprawdzić czy odpowiada Ci fryzura ślubna. Nie możesz przecież polegać tylko na słowach fryzjerki i na swoich wyobrażeniach. Powinnaś sprawdzić, w czym Ci jest do twarzy. Wtedy dopiero przyjdzie czas na to, aby dobrać odpowiednią biżuterią na włosy.

Co wybrać?

Jaki masz kształt twarzy? Jeśli Twoja buzia jest drobna, lepiej nie zasłaniać jej dużym fascynatorem. Nie tylko śledź trendy, ale dopasuj je do siebie. Z czego możesz wybierać? Spinki, grzebyki, wianki, żywe kwiaty we włosach, ozdoby na druciku, opaski ślubne, tiary, kapelusze i oczywiście welony. To jednak nie koniec!

Istotne jest także to, w jakim kolorze jest to, co znajdzie się na Twojej głowie. Przypuśćmy, że suknia ma srebrne ozdoby, Twoja biżuteria jest w kolorze białego złota, co przypomina także srebro, a na głowie znajdzie się… złota tiara. Tak nie może być. Każdy detal musi być sprawdzony i dopasowany do reszta. To samo dotyczy także typów urody. Przyjęło się, że na ciemnych włosach błyskotki wygląda efektowniej, a blondynkom odradza się beżowych elementów.

Punkt widzenia zależy od punkt siedzenia

Biżuteria we włosach powinna być… widoczna! Jeśli nie będzie to opaska, którą będą widzieć wszyscy z Tobą na czele, a np. spinka lub strojny grzebyk, musisz przemyśleć, jak umieścić te dodatki. Z reguły taki element ląduje we włosach w taki sposób, aby był widoczny dla gości i dla pana młodego (w końcu to dla niego przede wszystkim tak pięknie będziesz wyglądać 😊).

Jednak i tak finalnie wszystko zależy tylko i wyłącznie od panny młodej i od tego, w czym ona się dobrze czuje. Trzeba pamiętać, że tego dnia nie będziesz jednym z gości, a osobą, dla której ci goście właśnie się zebrali. To wiąże się z tym, że wielu panów na pewno będzie chciało z Tobą zatańczyć. Być może weźmiesz udział w zabawach weselnych. Z tego też powodu Twoja fryzura i ozdoby, które się na niej znajdą, nie mogą sprawiać, że będziesz czuć się źle we własnym ciele. Powinnaś mieć pełną swobodę ruchów!

ozdoba we włosach
fot. needpix

Ciężkie decyzje

Jak sama widzisz, jest masa możliwości, co na pewno nie ułatwia zadania, a wręcz utrudnia. Niektóre panny młode nie spodziewały się tego, że ślubne przygotowania będą tak męczące 😛 Musicie wziąć pod uwagę nawet najmniejsze szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here