kwiaty na ślub
fot. pxhere

Kwiaty na ślub to nie tylko bukiet panny młodej. Należy pamiętać o tym, że jest wiele miejsc, w których kwiaty sprawdzą się idealnie. Nie zapominajcie o tym, że należy przystroić salę weselną, samochód czy kościół.

Spis Treści

Kwiaty na ślub zależne od pory roku

To powinno być logiczne dla każdego, kto planuje ślub, że każda pora roku rządzi się własnymi prawami. Florystyki nie wyczarują w styczniu konwalii i nie sprawią, że latem pojawi się w Twoim bukiecie jarzębina. Należy mieć to z tyłu głowy zanim przekroczy się próg jakiejkolwiek kwiaciarni. Poza tym warto dopasowywać kwiaty do aury, która akurat panuje za oknem. Wyobrażacie sobie ślub w grudniu bez świątecznego klimatu na sali weselnej?

Co latem, a co jesienią?

Jak urządzić ślub w zgodzie z klimatem? Florystki polecają w cieplejsze miesiące bez, gardenię, jaśmin oraz magnolię. Gdy za oknem robi się chłodniej, a liście zmieniają kolory, najlepiej także skorzystać z czegoś, co wiesz, że będzie dobrze wyglądać. W kwiaciarniach są wówczas popularne dalie, kalie, astry oraz wrzos. Niekiedy zdarza się, że na stole przewija się także wspomniana wcześniej jarzębina.

kwiaty na samochodzie
fot. pixnio

Jaki charakter ślubu?

To, na jakie dekoracje ślubne się zdecydujesz, zależy oczywiście od wielu czynników. W dużej mierze chodzi o budżet i o to, jaki charakter będzie mieć uroczystość. Jeśli to będzie wesele w stylu boho, na głowie panny młodej najprawdopodobniej nie będzie welonu, a wianek ślubny. Wtedy najlepiej pasują do takiego zestawu eustomy, wrzosy, margaretki i goździki. Jeśli z kolei marzysz o elegancji i weselu glamour, zawsze sprawdzą się jednolite dekoracje kwiatowe, w których dominować będą róże, hortensje, lilie lub storczyki.

Kwiaty na ślubie. Gdzie powinny się znaleźć?

Już ustaliliśmy, że nie tylko w bukiecie panny młodej. Okazuje się, że tych miejsc jest znacznie więcej i trzeba się nad tym porządnie zastanowić, aby całość była spójna i żeby nie doszło do sytuacji, że coś do siebie nie pasuje. Gdzie zatem jeszcze powinny znajdować się kwiaty?

  • Dekoracja kościoła
  • Ozdobienie tortu na wesele
  • Dekoracja auta
  • Dekoracje sali weselnej
  • Butonierki
  • Bukiet świadkowej i dla rodziców

Jak wybrać kwiaciarnię dla siebie?

Na pewno nie możesz pozwolić sobie na to, aby zamawiać coś w ciemno. Często zdarza się, że pary młody korzystają z usług florystek z polecania innej młodej pary. Zawsze możesz odwiedzić daną kwiaciarnię i poprosić o to, aby pokazano Wam zdjęcia z przykładowych ślubnych realizacji. Każda szanująca się florystka ma taki materiał właśnie po to, aby zachęcić potencjalnego klienta.

Nasza porada:

Weź ze sobą do kwiaciarni zdjęcie sukni ślubnej, sali weselnej i inspiracji, które skradły Wasze serca. Oczywiście nie pokazuj swojej kreacji przyszłemu małżonkowi! Ślubne przesądy mówią, że to przynosi pecha, a lepiej unikać takich sytuacji, prawda? 😊

bukiet panny młodej
fot. pikrepo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here