wianek ślubny
fot. piqsels

Wianek ślubny to coś, co od kilku lat święci triumfy. Najczęściej wybierają go panny młode, które razem z przyszłym mężem decydują się na wesele w stylu boho. Jednak nie tylko wtedy można się zdecydować na taką ozdobę do włosów. Wszystko zależy od tego, jaką będziesz mieć suknię ślubną, makijaż ślubny i fryzurę ślubną.

Spis Treści

Jakie kwiaty wybrać?

Nie ma się co oszukiwać, jedynym słusznym rozwiązaniem na tę okazję, są żywe kwiaty, które wyglądają z klasą. Nie decyduj się na sztuczne, ponieważ to będzie źle wyglądać. O ile jeszcze z daleko może nie będzie widać różnicy, to jednak gdy ktoś podejdzie do Ciebie, zauważy, że wianek nie jest „prawdziwy”. Na zdjęciach także to może niezbyt atrakcyjnie wyglądać. Z drugiej jeszcze strony żywe kwiaty mogą szybko zwiędnąć, dlatego też trzeba wybrać takie, które będą naprawdę trwałe.

Zabawa kolorami i nie tylko

Jest kilka zasad, o których warto pamiętać, próbując dopasować idealny wianek. Przede wszystkim zasady savoir-vivre ślubne mówią o tym, że kwiaty na ślub, czyli bukiet panny młodej, nie musi być taki sam jak wianek. Mało tego, zdarza się tak, że są to zupełnie inne kolory! Jednak wianek powinien pasować do koloru oczu, kształtu twarzy, fryzury i do tego, jaki masz typ urody.

zakochana para
fot. piqsels

Wianek ślubny – jakie są rodzaje?

  • Gęsty. Z całą pewnością to opcja, która jest najczęściej wybierana. Wówczas panny młode rezygnują z biżuterii ślubnej do włosów, aby na głowie zbyt dużo się nie działo
  • Asymetryczny. Sprawdza się, gdy chcesz coś w pewien sposób podkreślić lub ukryć. Pasuje także do kobiet, które mają delikatne rysy twarzy i nie chcą przytłaczać się dużym wiankiem. Pragną tylko akcentu, który podkreśli ich urodę i będzie nawiązywać do charakteru przyjęcia weselnego
  • Opaska. Nie jest to typowy wianek, ale ma jego elementy, co także pozwala zaliczać opaskę do tego zacnego grona. Plusem opaski jest to, że bardzo łatwo ją ściągać i zakładać i nie trzeba się zbytnio wysilać, aby odpowiednio ją ułożyć. Minusem opaski natomiast jest to, że nie można umieszczać na niej dużo kwiatów, ponieważ będzie przeciążona i może się przesuwać na włosach, a to z kolei będzie źle wyglądać
kobieta na skale w wianku
fot. piqsels

Wianek ślubny głównym bohaterem?

W zasadzie tak można powiedzieć, ponieważ odbiera on szansę na to, aby założyć na włosy inną biżuterię, nie wspominając nawet o welonie.

Jakie kwiaty wybrać?

Niegdyś stawiano przede wszystkim na maki, chabry i rumianek. Dziś sytuacja się zmieniła i dodaje się do tego zestawienia bardziej szlachetne kwiaty. Pamiętaj, że bardzo efektownie wyglądają także dołączone do wianka zielone liście. Całość będzie wyglądać świeżo i romantycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here