Bufiaste rękawy
fot. pxfuel

Bufiaste rękawy znów przeżywają swoją kolejną młodość. Co kilka lat wracają do łask i podbijają serca kobiet. Nie są łatwym elementem garderoby, ale gdy zostaną odpowiednio dobrane do figury, wyglądają naprawdę imponująco.

Spis Treści

Czy warto ufać modzie?

Ślepo nie powinno się ufać nikomu i niczemu 😛 Kieruj się swoją intuicją i przekonaniem, że w danej rzeczy jest Ci do twarzy. Nie zakładaj na siłę ubrań tylko dlatego, że są modne. To nigdy nie jest dobry kierunek i warto o tym pamiętać. Jeśli Twoja wysoka i szczupła koleżanka dobrze wygląda w legginsach, a Ty masz kobiecie kształty, niekoniecznie będziesz wyglądać równie atrakcyjnie. Jaki z tego wniosek? Właśnie po to zostały wyodrębnione typy sylwetek, aby każda z nas umiała do siebie dopasować odpowiedni ciuch.

ubrania na wieszakach
fot. pxhere

Dla kogo są bufiaste rękawy?

Na pewno nie dla kobiety, której figura przypomina klepsydrę – ona może zapomnieć o takim fasonie. Za to pani o figurze odwróconego trójkąta powinna często sięgać po takie ubranie. Dzięki temu jej proporcje zostaną przywrócone i szerokość bioder będzie podobna do ramion. Stworzy się dodatkowo wąska talia – a o to przecież chodzi!

Gdzie można nosić takie ubrania?

W gruncie rzeczy można je założyć na każdą okazję, ale z uwzględnieniem tego, jak szerokie będą rękawy. Jeśli jest to biała damska koszula ze skromnymi bufkami, idealnie sprawdzi się do biura – i już wiesz, jak się ubrać do pracy! Zasady savoir-vivre nie zabraniają także ubrać się w suknię z bufiastymi rękawami na ślub lub osiemnastkę.

kobieta robi zakupy
fot. pxfuel

Bufiaste tylko bluzki?

Absolutnie nie! Bufki mogą wystąpić w marynarkach, płaszczach, kurtkach, koszulach i sukniach. Wyobraźcie sobie tylko małą czarną sukienkę, która z pozoru wydaje się zwyczajna, ale jej ramiona są tak szerokie, że na sam widok przenosimy się w czasie do lat 80-tych. Czyż to nie jest genialne? Za pomocą stroju możesz wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Gdzie kupić rzeczy z bufiastymi rękawami?

W sieci aż roi się do sklepów, w których możesz sobie wybrać konkretny fason i go kupić. Istnieją jednak miejsca, w których zakupy są zdecydowanie większą przygodą. W lumpeksach, bo o nich mowa, aż roi się od rzeczy sprzed lat, które wyglądają jak żywcem wyjęte z „Dynastii”. Wystarczy tylko trochę przerobić i można nosić! Poza ciuchami z przeszłości, znajdziesz także współczesne ubrania, które bardzo często są nawet z metkami.

Najważniejsze jednak w całym zakupowym szaleństwie jest to, aby pamiętać o tym w czym Ci jest dobrze. Nie staraj się być na siłę kimś innym. Nie wzoruj się na znanych osobach, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here