czy powinno się rano myć twarz
fot. Pixabay

Czy powinno się rano myć twarz, skoro wieczorem przed snem wykonałaś dokładne oczyszczanie? W sieci aż roi się od pytań na ten temat, a my dziś postaramy się odpowiedzieć na te nie i przy okazji obalimy kilka mitów, które pojawiają się w sieci. Raz na zawsze rozprawimy się z niejasnościami, które mogą niektóre z Was niepokoić.

Spis Treści

Pielęgnacja wieczorna

Wiele z Was na pewno większą wagę przywiązuje do tego, jak wygląda wieczorna pielęgnacja twarzy. Można odnieść wrażenie, że wtedy jest więcej czasu na to, aby porządnie przyłożyć się do tego. Wówczas pojawia się nie tylko zwykły demakijaż, ale także dwuetapowe oczyszczanie twarzy lub szczotkowanie twarzy. Po skończonym oczyszczaniu nie można zapomnieć o nawilżaniu skóry. Dzięki niemu skóra się nie przesusza i spowalniamy proces powstawania zmarszczek.

zbliżenie na kobiecą twarz bez makijażu z zamkniętymi oczami
fot. Pixabay

Czy powinno się rano myć twarz?

Niegdyś panowało takie przeświadczenie, że twarz nie będzie rano zanieczyszczona – bo niby czym miałaby być? No i właśnie tutaj pojawia się problem. Na pewno rano wielokrotnie zauważyłaś, że buzia się nienaturalnie świeci. To wynik tego, że przez noc produkuje się sebum. Jeśli rano się go nie pozbędziesz, a nałożysz kolejną warstwę kosmetyków, możesz doprowadzić do katastrofy – zapchane pory i wypryski.

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia. Mianowicie każdy producent kosmetyków do twarzy zaleca, aby nakładać je na oczyszczoną wcześniej skórę. Doszliśmy do momentu, w którym już wiemy, że skoro wieczorem nakładaliśmy np. krem, to rano jego resztki jeszcze będą na skórze, czyli… nie będzie ona idealnie przygotować do dalszych czynności i to należy do jednych z większych błędów w pielęgnacji twarzy, jakie popełniamy.

zbliżenie na kobiecą żuchwę z niedoskonałościami
fot. Pixabay

Jak myć twarz rano?

Rankiem postaw na kosmetyki, które nie będą mieć w sobie kwasów – takie produkty zostaw na noc. Poranna pielęgnacja powinna zawierać w sobie żele, toniki nawilżające, ewentualnie serum do twarzy i krem z filtrem. Istotne jest natomiast, aby kosmetyki nie zawierały w sobie SLS-ów, które mogą jeszcze bardziej zapychać i powodować nadmierne wydzielanie sebum. Ponadto nie zapominaj o pielęgnacji dostosowanej do typu skóry. Inaczej dba się o cerę suchą, mieszaną czy tłustą. Warto także dopasować kosmetyki do wieku. Pielęgnacja twarzy po 50 wygląda nieco inaczej niż gdy miało się dwadzieścia lat.

Jak sama widzisz, lepiej nie rezygnować z porannego mycia twarzy, które może okazać się zbawienne dla skóry. Jeszcze jedną radą, o której warto pamiętać, jest to, aby każdemu kosmetykowi dać kilka minut na to, aby wchłonął się w skórę. Jeśli producent nie zaleca inaczej, po serum nie łap od razu za krem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here