cera sucha
fot. unsplash

Cera sucha niestety jest bardzo problematyczna i jeśli taki stan utrzymuje się stosunkowo długo, niestety wymaga wizyty u dermatologa, który znajdzie przyczynę. Nie wpadaj jednak od razu w panikę i zamiast tego lepiej skup się na dopasowanej pielęgnacji twarzy, odpowiedniej diecie i spożywaniu właściwej ilości wody. Dlaczego to tak ważne? Wygląd skóry to nie tylko zasługa odpowiednich kremów, toników i maści, ale w głównej mierze ma związek z tym, jaki tryb życia się prowadzi.

Spis Treści

Jakie są przyczyny posiadania cery suchej?

Bardzo często dzieje się tak, że to my sami odpowiadamy za nieprawidłowy wygląd skóry. W tym przypadku jest wysoko prawdopodobne, że przez czynniki zewnętrzne, ale i wewnętrzne, prowadzisz do przesuszania, a pamiętać należy, że nawilżanie skóry jest bardzo ważne. Jeśli o to nie dbasz, możesz być prawie pewna, że szybciej na Twojej twarzy pojawią się zmarszczki. Jednak nie tylko niewłaściwa pielęgnacja może powodować przesuszenia. Może zdarzyć się tak, że stać za tym będą choroby przewlekłe – cukrzyca, łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry.

czarno białe zdjęcie twarzy kobiecej ze zbliżeniem na oko
fot. unsplash

Cera sucha – czy można pielęgnować ją w domu?

Jak najbardziej. Nie tylko można, ale trzeba o nią dbać! Jeśli już wiesz, że nie masz cery tłustej lub mieszanej, zdecydowanie łatwiej zabrać się do wyboru odpowiednich produktów. Ciekawostką może być fakt, że nie musisz inwestować w najdroższe kremy czy toniki. Na rynku znajduje się wiele tanich kosmetyków, które zasługują na wyróżnienie i śmiało można powiedzieć o nich „dobro luksusowe„. Poza tym wiele rzeczy możesz zrobić sama, wykorzystując produkty z Twojej kuchni. Domowe maseczki na twarz na pewno uratują Cię niejeden raz, a domowe SPA z aromatyczną kąpielą, świecą i książką sprawią, że będziesz chciała mieć takie wieczory codziennie. Przechodząc jednak do rzeczy, musisz skupić się na kilku produktach, które są dość istotne, jeśli chodzi o cerę suchą.

Jak dbać o skórę przesuszoną?

Przede wszystkim nie możesz zapominać o codziennej pielęgnacji. Ważne jest to, aby dobierać produkty w taki sposób, aby były one dedykowane dla cery suchej. Nie zapominaj o toniku do twarzy, kremie i odpowiednim serum dobranym do potrzeb. Oczywiście oczyszczanie twarzy jest równie ważne, ale nie możesz stosować ostrych peelingów mechanicznych, które niepotrzebnie tylko podrażnią Twoją skórę. Dobrze za to sprawdzi się w Twoim przypadku peeling enzymatyczny. Jednak, co ważne, nie stosuj go tak, jak to napisane jest na opakowaniu, a nałóż na twarz tak, jak robisz to za każdym razem, gdy nakładasz maskę. Zmyj po upływie wyznaczonego czasu. Staraj się także nie trzeć mocno skóry wacikiem lub, co gorsze, ręcznikiem.

zbliżenie na piegowatą twarz z zamkniętą powieką bez makijażu
fot. unsplash

Jak Ty dbasz o skórę suchą? Które produkty sprawdzają się według Ciebie najlepiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here